در این مطلب از مقاصد سفر ارزان برایتان می گوییم از شهرهایی در اروپا که این روزها در لیست ارزان ترین مقاصد سفر جای گرفته اند و اتفاقا بسیار هم زیبا هستند. با فرا رسیدن فصل تابستان که مدارس تعطیل می شوند، بهترین زمان و شرایط برای برنامه ریزی یک سفر نیز مهیا می شود. اگر در ذهنتان برنامه ریزی کرده اید که به اروپا مسافرت کنید، راه های بسیاری برای صرفه جویی در هزینه ها و داشتن سفر ارزان وجود دارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۷:۳۷ کد خبر : 627

اولین قدم در این راه این است که بدانید چگونه در زمان مناسب در جای مناسب باشید. برای این کار، ما از سایت های مختلف اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم که در این مطلب به شما ارائه می کنیم. طبق تحقیقات انجام شده ، گردشگران معمولا بیشتر به پایتخت های اروپایی مانند لندن، پاریس و رم سفر می کنند. سفر به خیلی از شهر های دیگر اروپا مقرون به صرفه تر است. اما اگر خیلی علاقمند هستید که از این سه شهر بزرگ بازدید کنید، بهتر است برنامه مسافرت خود را برای ماه آگوست (اوت) بگذارید تا با بهترین قیمت ها مواجه شوید.
رم

راهکارهایی برای سفر ارزان

اگر در این ماه به اروپا سفر کنید، در مقایسه با ماه های ژوئن و ژوئیه ، هزینه هایتان نزدیک به ۲۴ درصد کاهش پیدا می کنند و سفر ارزان را تجربه خواهید کرد. اما از طرف دیگر، در این ماه ، خیلی از فروشگاه های مهم در این شهر ها تعطیل هستند. چرا که بیشتر اروپا در این ماه در تعطیلات به سر می برد. راه بهتری که برای صرفه جویی در هزینه ها به شما پیشنهاد می کنیم این است که به جاهای دیگر این قاره مسافرت کنید. در این مطلب شهر های اروپایی را به شما پیشنهاد می کنیم که ممکن است در حال حاضر در فهرست محبوب ترین مکان های گردشگری شما نباشند، اما در آینده ، وقتی فقط یک بار به این شهر ها سفر کنید در صدر فهرست شما قرار گیرند. همچنین اطلاعاتی در مورد ارزان ترین ماه برای سفر و ایده آل ترین طرز مسافرت (گروهی، زوجی، خانوادگی، تکنفره و غیره) در اختیار شما می گذاریم. فراموش نکنید که می توانید در هزینه پرواز نیز صرفه جویی کنید. برای انجام این کار، تنها کافیست هشت تا ده هفته قبل از سفر، بلیط خود را رزرو کنید تا بهترین تخفیف ها به شما ارائه گردد. هزینه های اضافی برخی ایرلاین ها (که ممکن است همه چیز را در بر بگیرند؛ حتی انتخاب یک صندلی خاص در کابین هواپیما)، محدودیت های وزن بار (اگر تصمیم دارید با تعداد زیادی چمدان از خریدهایی که در طی سفر انجام داده اید به خانه برگردید) و هزینه های انتقال (زمانی که مجبورید به فرودگاه ثانویه سفر کنید) را نیز در نظر بگیرید. و مراقب باشید هزینه های مبهم و ویژه ایرلاین ها را نادیده نگیرید (مثلا زمانی که فراموش می کنید کارت پرواز خود را پرینت بگیرید و مجبور می شوید برای دوباره پرینت گرفتن از آن ۳۰ دلار هزینه بپردازید.). نکته های دیگری برای صرفه جویی در هزینه ها وجود دارند که می توانید آنها را در مطلب پیش رو پیدا کنید. در ادامه اما تعدادی از این مقاصد سفر ارزان را معرفی خواهیم کرد …
سفر ارزان

استکهلم

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئیه

بهترین طریقه سفر : تکنفره

چرا به استکهلم سفر کنیم :

این شهر که یکی از مقاصد سفر ارزان ست، چنان فرهنگ کافه نشینی فوق العاده ای دارد که تنها کافیست در یک کافه بنشینید تا با یک مجله، یک ماگ قهوه و یک کاردموم بولر (انواع نان دارچین با هل فراوان، نان بسیار خوشمزه ای که تنها در سوئد پخته می شود.) احساس کنید که از مردم همان منطقه هستید. سفر به استکهلم در ماه ژوئیه باعث می شود بتوانید نسبت به ماه ژوئن که قیمت های تابستانی در بالاترین حد ممکن قرار دارند ۱۶ درصد صرفه جویی هزینه داشته باشید و البته از روزهای بلند و آفتابی اسکاندیناوی لذت ببرید. در مدتی که در استکهلم به سر می برید، حتما به ساحل سر بزنید تا از ماهیگیران آنجا حلزون های صدف دار تازه خریداری کنید. بنابراین از سفر ارزان به استکهلم، غافل نشوید.

استکهلماستکهلم

پوزیتانو

بهترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئن

بهترین طریقه سفر : بصورت زوجی

چرا به پوزیتانو سفر کنیم :

این شهر یکی از مقاصد سفر ارزان است اما شما می توانید با اقامت در هتل بی نظیر لو سیرنوس که یک هتل با استانداردهای جهانی در استیل کاری و سرویس به گردشگران است، تمامی بودجه خود را خرج کنید. یا اینکه به جای ژوئیه در ماه ژوئن که قیمت ها پایین تر هستند به این شهر جذاب و دیدنی سفر کنید، مقداری از این هزینه بالا جبران می شود و سفر ارزان را تجربه می کنید.
پوزیتانوپوزیتانو

 پراگ

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئیه

بهترین طرز سفر : گروهی

چرا به پراگ سفر کنیم :

ماه ژوئیه ماهی از سال است که هزاران واقعه فرهنگی در پراگ برگزار می شود و این هشر را تبدیل به یکی از مقاصد سفر ارزان در اروپا می کند. از فستیوال بزرگ جاز بوهمیا تا اجرایی از اپرای دون جیوانی موتزارت در همان سالن تئاتری که این اپرا برای اولین بار در سال ۱۷۸۷ اجرا شد. برای یک اقامت رویایی ، هتل زیبا و جدید “بوهو” را به شما پیشنهاد می کنیم. هتلی که با دکوراسیون داخلی سفید و طوسی ، بتازگی در مرکز شهر تاریخی پراگ افتتاح شده است. در ضمن در این زمان می توانید سفر ارزان به پراگ را هم تجربه کنید.
پراگپراگپراگهتل بوهو ، پراگ

مادرید

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : آگوست

بهترین طرز سفر : گروهی

چرا به مادرید سفر کنیم :

اگر در ماه آگوست به این شهر سفر کنید، با دمای هوای بسیار گرم و برخی فروشگاه های تعطیل مواجه می شوید زیرا شهر تبدیل به یکی از مقاصد سفر ارزان شده. اما در عوض می توانید در هزینه های خود نسبت به سفر در ماه ژوئن، ۲۱ درصد صرفه جویی کنید و سفر ارزان را تجربه. خبر خوب این است که اگر در برنامه ریزی سفر از هوش خود استفاده کنید، هیچ کدام از این نکات منفی جلوی خوشگذرانی شما را نمی گیرند. برای مثال، موزه هایی مانند موزه پرادو در این ماه تعطیل نیستند و نسبت به فروشگاه ها شلوغی کمتری دارند (و البته دستگاه های تهویه بیشتر). بعلاوه تقریبا همیشه و به هر طرف که روی برگردانید ، می توانید برای خنک کردن خود، نوشیدنی خنک سانگریا و سوپ سرد و خوشمزه گازپاچو سفارش دهید.
مادریدمادریدسوپ سرد گازپاچو ، مادرید

فلورانس

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : آگوست

بهترین طرز سفر : سفر زوجی

چرا به فلورانس سفر کنیم :

اگر تابحال در زندگی تان به نوک ساختمان دومو (یک کلیسای ایتالیایی) نرفته اید و از ارتفاع ۳۷۵ متری یک شهر با سقف های سفالی را تماشا نگرده اید، اصلا زندگی نکرده اید. حتما برنامه ریزی کنید که یک آخر هفته بسیار رمانتیک را در روستاهای توسکانی ایتالیا (حوالی فلورانس) در حال مزه کردن نوشیدنی های خوشمزه و پیک نیک های بسیار رمانتیک روی تپه های زیبا بگذرانید. اما قبل از آن، چندین روز از تعطیلات خود را در شهر صمیمی و دوست داشتنی فلورانس سر کنید. در هر حال، سفر کردن به فلورانس در ماه آگوست این امتیاز بزرگ را دارد که نسبت به سفر در ماه گران ژوئن، در ۲۴ درصد هزینه ها پس انداز خواهید کرد و سفر ارزان را به شما هدیه می کند.
فلورانسفلورانسمنطقه توسکانی، اطراف فلورانس

کراکو

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئیه

بهترین طرز سفر : تک نفره

چرا به کراکو سفر کنیم :

بعد از سال ها دور بودن از اخبار، دومین شهر بزرگ لهستان دوباره به مرکز توجه جهانیان بازگشته و حتی در فهرست ده شهر برتر جهان به انتخاب یکی از سایت های مشهور گردشگری قرار گرفته است و یکی از مقاصد سفر ارزان در اروپا. این تغییر و تحول اساسی در کراکو مدیون نسل جوانیست که با افکار خلاق خود، انرژی و جوش و خروش جوانی خود را در روح ساختمان های قرون وسطایی شهر دمیده اند. خوشبختانه معماری باشکوه این شهر از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده است و شاید بزرگ ترین علت این بقاء ، آن باشد که اغلب حمله های هوایی به این شهر در این جنگ خانمان سوز شکست خوردند.
کراکوکراکوکراکو

برلین

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : آگوست

بهترین طرز سفر : گروهی

چرا به برلین سفر کنیم :

هیچ کس نمی تواند درک کند که چرا سفر به برلین در ماه آگوست انقدر به صرفه است و مناسب برای سفر ارزان. دقیقا برعکس سایر پایتخت ها که در تعطیلات کامل به سر می برند، این ماه یکی از شلوغ ترین و پر انرژی ترین ماه های برلین است. در این ماه می توانید بلیط فستیوال های بین المللی آب جو و رقص را تهیه کنید. دو فستیوال بین المللی که جمعیت زیادی را از اروپا به سوی خود می کشانند. همچنین می توانید در هتل داس است و که محبوب ترین ساختمان این شهر از نظر طراحی محسوب می شود اقامت کنید تا یکی از بهترین سفرهای عمرتان را تجربه کنید. درنتیجه برلین هم در بین لیست مقاصد سفر ارزان ما قرار می گیرد.
برلینبرلینهتل داس استو ، برلین

ادینبورگ

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئن

بهترین طرز سفر : گروهی

چرا به ادینبورگ سفر کنیم :

ماه آگوست، ماه فستیوال ها در شهر ادینبورگ است. در این ماه ، تقویم شهر ادینبورگ پر از همایش ها و اتفاقات جالب است، درست مانند اتاق های هتل های این شهر که همه پر هستند. سفر به این شهر در ماه ژوئن، با وجود این که هزاران کار برای انجام دادن و لذت بردن وجود دارد، نزدیک به ۲۹ درصد در هزینه های شما صرفه جویی می کند و سفر ارزان را به شما هدیه. برای مثال، بعد از این که از تمامی جاذبه های گردشگری اصلی این شهر دیدن کرده اید، می توانید یکراست به خیابان زیبا و چشم نواز ویکتوریا بروید. خیابان پرپیچ و خم سنگفرش شده ای که از پل جورج چهارم آغاز می شود و بهترین چای فروشی شهر “کات تی سارک” در آن قرار دارد. (حتما از چای سیاه بلو لیدی با اسانس گریپ فروت خرید کنید که می تواند بهترین سوغاتی برای عزیزانتان باشد.)
ادینبورگادینبورگ

خیابان ویکتوریا ، ادینبورگ

 دوبرونیک

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئن

بهترین طرز سفر : خانوادگی

چرا به دوبرونیک سفر کنیم :

در حالی که مشهور ترین شخصیت های اروپایی، تابستان خود را در اطراف سواحل دالماتیان و روی کشتی های خصوصی می گذرانند، شما می توانید زندگی فوق العاده ای را در این شهر ساحلی باشکوه تجربه کنید. در هتل ۱۹ اتاقه پوچیچ پلس اقامت کنید، برای شنا به یکی از سواحل بکر و دست نخورده شهر بروید و در هنگام غروب، کنار دیوارهای قلعه قرون وسطایی شهر قدم بزنید. اگر متعجب شده اید که چرا ساختمان های تاریخی این شهر چنین آشنا بنظر می آیند، باید به اطلاعتان برسانیم که قسمت هایی از سریال “بازی تاج و تخت” در شهر قدیم دوبرونیک فیلمبرداری شده است. بنابراین حتما به این شهر که یکی از ارزان ترین مقاصد سفر برای داشتن سفر ارزان است، سفر کنید.
دوبرونیک

دوبرونیکفیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت در دوبرونیکفیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت در دوبرونیک

بروژ ، بلژیک

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : ژوئیه

بهترین طرز سفر : بصورت زوجی

چرا به بروژ سفر کنیم :

این شهر یکی از مقاصد سفر ارزان در اروپاست. زمانی که معماری قرن سیزدهمی شهر بروژ که آن را به یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری روی زمین تبدیل کرده است تماشا می کنید ، احساس خواهید کرد که وارد داستان های شاه پریان شده اید. اگر می خواهید ذره ای از آثار مدرنیته را در این شهر زیبا و قدیمی ببینید، در هتل ون کلیف اقامت کنید. این ساختمان ۷۰۰ ساله که زمانی محل زندگی خانواده افسانه ای ون کلیف بوده است، هم اکنون به یک هتل کوچک تبدیل شده که طراحی غیر قابل پیش بینی آن را می توان به ترکیبی آشوبگرانه از رنگ ها و نقش های لایه لایه تشبیه کرد. درضمن بروژ یکی از  ارزان ترین مقاصد سفر در اروپاست برای داشتن سفر ارزان اما در عین حال جذاب.
بروژ ، بلژیکبروژ ، بلژیکبروژ ، بلژیکهتل ون کلیف در بروژ ، بلژیک

بارسلونا

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : آگوست

بهترین طرز سفر : خانوادگی

چرا به بارسلونا سفر کنیم :

شهر بارسلونا در سرتاسر تابستان گران است اما با این حال در ماه های سرد، یکی از ارزان ترین مقاصد سفر در اروپاست. با این وجود، در ماه آگوست، بهترین قیمت ها در برابر شما قرار می گیرند، در حالی که در ماه های ژوئن و ژوئیه ، هزینه هایتان سه درصد افزایش پیدا می کنند. می توانید در منطقه  L’Eixample با ساختمان های فوق العاده و بی نظیر طراحی شده توسط آنتونی گائودی مشهور پرسه بزنید و  سر از بازار لابوکریا در بیاورید تا با هزینه بسیار کم، یک غذای خوشمزه اسپانیایی بخورید. و در آخر، در هتل کازا بونای Casa Bonay که بدون شک، خوش استیل ترین هتل جدید شهر بارسلوناست به خواب ناز فرو روید.
بارسلونابارسلونابارسلونا

آمستردام

ارزان ترین ماه برای سفر : ژوئیه

بهترین طرز سفر : گروهی

چرا به آمستردام سفر کنیم :

برای زوج های رمانتیک، گشت زدن روی قایق در کانال های آب آمستردام بسیار آرامش بخش است. اما این شهر برای گردشگرانی که به صورت گروهی سفر می کنند، هزاران نکته عالی دیگر برای عرضه کردن دارد، مثل اینکه، یکی از ارزان ترین مقاصد سفر در اروپاست. شما می توانید از موزه هایی با کلاس جهانی مانند موزه Rijksmuseum (که یک رستوران فوق العاده و جدید نیز در آن افتتاح شده است.) دیدن کنید، در هتل های خیلی شیک مانند هتل هوکستون اقامت کنید و برای یک خرید ایده آل و رویایی به منطقه خیابان های Nine بروید.
آمستردامآمستردام

دوبلین

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : آگوست

بهترین طرز سفر : خانوادگی

چرا به دوبلین سفر کنیم :

آیا واقعا پایتخت گنیس در جهان، برای خانواده ها مناسب است و یکی از ارزان ترین مقاصد سفر !؟ باور کنید همینطور است. مهم ترین دلیلش این است که بزرگ ترین پارک شهری اروپا در غرب پایین شهر دوبلین قرار دارد. این پارک که ۶ میلیون متر مربع مساحت دارد، پارک فونیکس Phoenix Park نامیده می شود و شامل تعدادی باغ بزرگ ، بلوارهای درختی، باغ وحش و چایخانه است. دوبلین همچنین دارای یک موزه و یک آکواریوم بزرگ برای بچه هاست. و در آخر، حتما در قلعه اشفورد Ashford Castle اقامت کنید. چرا که در این قلعه، با همه (حتی بزرگسالان) مانند پادشاهان و شاهزادگان پذیرایی می شود.
دوبلینقلعه اشفورد ، دوبلین

لیسبون

ارزان ترین ماه برای سفر به این شهر : آگوست

بهترین طرز سفر : بصورت زوجی

چرا به لیسبون سفر کنیم :

همیشه هر گاه در مورد شهر های اروپایی مقرون به صرفه صحبت می شود، از لیسبون به عنوان یکی از بهترین ها نام برده می شود و یکی از ارزان ترین مقاصد سفر در اروپا. اما جذابیت این شهر فقط بخاطر ارزان بودن آن نیست. لیسبون همچنین بخاطر هزاران هنرمندی که هر روزه در حال انجام تغییرات مدرن روی لباس های سنتی آن شهر هستند (منظورمان کلاه ها، کفش ها و جواهرات است.) به کعبه آمال و آرزوهای طراحان بدل شده است. این نکته را بدانید که ماه ژوئن ، گران ترین ماه تابستان برای سفر به لیسبون است، در حالی که سفر به این شهر در ماه آگوست، ۱۴ درصد ارزان تر تمام می شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار