با حضور معاون رئیس جمهور ۴ پروژه زیربنایی شهرهای رشت و بندر انزلی با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان افتتاح شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۰ کد خبر : 1244

عظیم بلبل‌آبادی پیش از ظهر امروز در افتتاح پست ۶۳ کیلو‌ ولتی مسکن مهر بندر انزلی که با حضور معاون رئیس جمهور در این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: صنعت برق زیرساخت تمامی پروژه‌های عمرانی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان گیلان با تاکید بر اینکه رشد و توسعه اقتصادی بدون توسعه صنعت برق معنا و مفهومی ندارد گفت: این مهم، مسئولیت صنعتگران توسعه صنعت برق را نیز بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در دومین روز از هفته دولت ۴ پروژه زیربنایی را در شهرهای رشت و انزلی مورد افتتاح قرار دادیم خاطرنشان کرد: برای افتتاح این پروژه‌ها بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

بلبل‌آبادی با بیان اینکه پست ۶۳٫۲۰ کیلو ولت مسکن مهر بندر انزلی با ظرفیت ۸۰ مگابایت و خط ارتباطی مربوطه امروز افتتاح شد افزود: برای افتتاح این پروژه بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان گیلان گفت: ۲ دستگاه پست سیار هرکدام در مناطق سلیمان‌داراب و گلسار رشت و خط دومداری کابل زمینی ۶۳ کیلو ولت تغذیه پست گلسار به‌طول ۹٫۵ کیلومتر مدار، ۴ پروژه‌ای است که امروز با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان در انزلی به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه شرکت برق استان گیلان برای اینکه بتواند ضریب اطمینان و پایداری مناسبی برای شبکه انتقال و فوق توزیع استان گیلان داشته باشد نیاز به سرمایه‌گذاری‌های بیشتری دارد ابراز داشت: با توجه به تنگناهای مالی صنعت برق انجام پروژه‌هایی با اعتبار بالا امکانپذیر نیست.

بلبل‌آبادی با تاکید بر اینکه شرکت سهامی برق منطقه‌ای استان گیلان با رویکردی جدید، تامین منابع مالی پروژه‌ها از طریق تسهیلات بانک توسعه زیرساخت آسیا را مد نظر قرار داده که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان گیلان افزود: در این مورد با مساعدت‌های مهندس کودی موفق شدیم مجوزات لازم اولیه از شرکت توانیر و مکاتبات لازم را از وزارت نیرو به سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی اقتصادی ایران بگیریم.

وی اظهار داشت: نیازمند یاری و مساعدت نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور جهت اخذ مجوز شورای اقتصاد هستیم زیرا این مقدار پروژه می‌تواند شبکه انتقال برق استان گیلان را متحول کند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار