تیم ملی والیبال دانشجویان ایران با پیروزی سه بر دو برابر روسیه در فینال، بدون شکست به مدال طلای بازی های دانشجویان جهان دست یافت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۰۰:۳۶ کد خبر : 1300

در روز پایانی رقابت‌های والیبال بازی‌های دانشجویان جهان و در دیدار پایانی که از ساعت ۱۶:۳۰ در چین تایپه برگزار شد، دو تیم ایران و روسیه رو در روی هم قرار گرفتند و در نهایت والیبالیست‌های دانشجوی ایران با پیروزی ۳ بر ۲ برابر حریف قدرتمند و مدعی عنوان قهرمانی، مدال طلای یونیورسیاد را به گردن آویختند و اولین مدال تاریخ والیبال ایران در بازی‌های دانشجویان جهان را کسب کردند.

تیم ملی ایران با ترکیب فرهاد پیروت پور، محمد طاهر وادی، سعید شیرود، محمد فلاح، قاسم کارخانه و محمد رضا موذن وارد زمین شد. همچنین اکبر ولایی، امیرعلی محمد فتح‌علی، آرمین رنجبر، بهزاد حیدری، علی یوسف پور و هادی برشان روی نیمکت بودند.

شاگردان مسعود آرمات ست نخست را با قدرت به سود خود به پایان بردند اما در دو ست بعدی نتیجه را به روسیه واگذار کردند. در ادامه بلند قامتان ایران با پیروزی در ست چهارم کار را به ست پنجم کشاندند و در ست پایانی هم با عملکردی خیره کننده حریف را شکست داده به عنوان قهرمانی یونیورسیاد دست یافتند.

ست‌های دیدار فینال والیبال یونیورسیاد با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۱۵ بر ۲۵، ۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۳ به سود ایران به پایان رسید و والیبالیست‌های ایران توانستند به قهرمانی‌های متوالی روس‌ها در بازی‌های دانشجویان جهان پایان دهند.

تیم ایران بدون شکست به فینال یونیورسیاد راه یافت و با پیروزی بر رقیب اجازه نداد روسیه ششمین مدال طلای خود را کسب کند.

هدایت تیم ملی دانشجویان ایران بر عهده مسعود آرمات و امیرحسین منظمی است.

تیم ملی ایران برای صعود به فینال در مرحله نیمه نهایی اوکراین را از پیش رو برداشته بود.

در دیدار رده بندی نیز تیم ژاپن موفق شد ۳ بر یک اوکراین را شکست دهد و به مدال برنز یونیورسیاد دست یابد. ست‌های این دیدار با نتایج ۲۵ بر ۲۲، ۲۱ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپن به پایان رسید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار