استاندار تهران با بيان اينكه مردم نبايد براي تعيين تكليف پرونده درخواست وام اشتغال در بانك ها معطل بمانند گفت: وقت مردم ارزشمند و حق الناس است و اجازه ندهيم فرصت ها از دست برود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۱:۴۵ کد خبر : 11948

جلسه كارگروه تخصصي اشتغال استان تهران صبح امروز ٢٨ مردادماه به رياست محمدحسين مقيمي استاندار تهران و با حضور مديران دستگاه هاي استاني عضو كارگروه و جمعي از مديران و نمايندگان بانك هاي عامل در ارائه تسهيلات اشتغال استان برگزار شد.

ارائه آماري از ميزان پرداخت تسهيلات ازسوي بانك ها در مشاغل روستايي عشايري،  در اين جلسه از سوي مديركل تعاون كار و رفاه اجتماعي در دستور كار قرار گرفت.

براساس آمار تاكنون از ميزان ٢٧٣ ميليارد تومان اعتبار تعيين شده از محل تسهيلات روستا عشايري بانك توسعه تعاون از ٣٧ ميليارد تومان و ٦٠٠ ميليون تومان اعتبار  تاكنون ٣٧ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان به انعقاد قرارداد رسانده است.

بانك كشاورزي از ١٦٠ ميليارد تومان اعتبار تسهيلات اشتغال روستا عشايري تاكنون ١١٣ ميليارد تومان قرارداد منعقد كرده است،پست بانك از ٣٧ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان ،٤٠٠ ميليون تومان، وصندوق كارآفريني نيز از ٣٧ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان اعتبار تاكنون ٣٢ ميليارد تومان قرارداد منعقد كرده است .

استاندار تهران در اين جلسه با اشاره به آمار ارائه شده گفت: بانك ها اختيار دارند پس از بررسي كارشناسي و قانوني پرونده ها تصميم گيري كنند كه وام اشتغال پرداخت شود يا نشود،اما پرونده ها حداكثر بايد طي يك ماه تعيين تكليف شوند و مردم نبايد معطل بمانند .

وي افزود: حتي يك روز تأخير در  تأمين منابع واحدهاي اقتصادي مي تواند اثر جبران ناپذيري به واحدها وارد كند و بانك ها با نگاه اقتصادي در حمايت از واحدها و پرداخت تسهيلات وارد شوند.

گفتني است: براساس گزارش ارائه شده در اين جلسه در بخش اعتبارات مشاغل خانگي در سال ٩٧ ، ٤٨ ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است كه در مردادماه امسال طي يك ماه تسهيلات ١٤٨ طرح مشاغل خانگي پرداخت شده است.

در اشتغال فراگير نيز؛ از سه هزار ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده براي بانك ها، تاكنون ١٢ ميليارد تومان تسهيلات در اين بخش پرداخت شده است و در اين بخش ١١٣٢ طرح به بانك ها معرفي شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار