مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: براساس مصوبه دولت و برای ارتقای نظام شایسته سالاری ارتقا و انتصاب مدیران از ابتدای امسال نیاز به صدور گواهی نامه صلاحیت دارد، که سازمان مدیریت صنعتی مکلف به این ارزیابی است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۱ کد خبر : 10121

به گزارش راه مردم

«کامبیز جلالی فراهانی» گفت: براساس مصوبه دولت تمام دستگاه های دولتی چنانچه ارتقا یا انتصابی داشته باشند، از ابتدای امسال ملزم می شوند قبل از انتصاب نخست، شایستگی افراد را مشخص کنند و براساس شایستگی ها، انتصاب صورت پذیرد.
وی افزود: مدل تعریف شده دولت در این زمینه ‘مدل شایستگی مدیران حرفه ای’ است که سازمان استخدامی کشور مسئولیت اجرایی این مدل را به عهده گرفته است و به سازمان و نهادهایی که قابلیت ارزیابی صلاحیت داشته باشند، گواهی ارزیابی مدیران اعطا می کند.
مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی توضیح داد: مدیران پس از اینکه ارزیابی شدند، چنانچه حد نصاب امتیاز را کسب نمایند، گواهی تایید صلاحیت برای آنان صادر خواهد شد و کسانی که در بعضی از معیارها حد نصاب را کسب نکنند، باید در دوره های آموزشی مرتبط شرکت کنند و دوباره ارزیابی شوند.
وی تاکید کرد: مدیرانی که در تمام معیارها ضعیف باشند، امکان ارتقا و انتصاب را نخواهند داشت.
فراهانی گفت: سازمان مدیریت صنعتی از سال ۸۲ ارزیابی مدیران را در دستور کار دارد و تا کنون پنج هزار مدیر و کارشناس حرفه ای توسط سازمان مدیریت صنعتی ارزیابی شده اند.
مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی در پایان اظهارکرد: متقاضیان ارزیابی صلاحیت مدیران می توانند در این خصوص به سایت سازمان مدیریت صنعتی مراجعه نمایند و یا با شماره ۲۲۰۲۴۴۶۲ ، مدیریت مشاوره سازمان، تماس بگیرند تا برای مدیران برنامه ارزیابی تدوین شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار