سومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کشور با برگزاری جلسه توجیهی ویژه تسهیلگران باشگاه کتابخوانی مهدهای کودک، ۲۷ شهریور ماه در شهرستان ری برگزار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۷ کد خبر : 13080

 به گزارشراه مردم به نقل از  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سید محمد موسوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: سال گذشته۶۰۰ باشگاه کتابخوانی با ۸۰۰۰ عضو در جام باشگاه های کتابخوانی شرکت کردند.

وی با اشاره به رشد ۳ برابری مشارکت اعضای کتابخوان نسبت به سال های گذشته افزود: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرری در سال گذشته مقام اول کشور از نظر حضور باشگاه و میزان استقبال کننده در این جشواره را به خود اختصاص داد.

وی یادآور شد: در نخستین سال اجرای جام باشگاه های کتابخوانی و در سه ماهه پایانی سال ٩٥ با تشکیل٢١٣ باشگاه کتابخوانی در مدارس، فضای مطالعه و کتابخوانی در شهرستان ری گسترش یافت.

وی افزود: در نخستین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ٢٢٧ نسخه نامه به نویسنده، ١٢٥ حلقه فیلم ٥٠ ثانیه ای و ٦٤ قطعه عکس از فعالیت های این باشگاه ها به دبیرخانه رسید  که برندگانی نیز از شهرستان ری در این جشنواره کشوری حضور داشتند.

وی اضافه کرد: برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها، اداره بهزیستی و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

در ادامه جلسه، محمدرضا جرأت و شفیعی به عنوان تسهیلگر اجرای باشگاه های کتابخوانی به تشریح این طرح برای حاضران پرداختند.

گفتنی است، برگزاری جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کار گروهی برنامه ریزی شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار