رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال زراعی جاری ۷۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی سیستان خسارت وارد شد که پیگیری‌های پرداخت آن از طریق مسئولان کشوری انجام و در این باره جلساتی هم برگزار شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۳ کد خبر : 9629

خسارت

مجتبی پیری در شورای کشاورزی این سازمان افزود: برخی از محصولاتی که امسال به امید ورود آب به هیرمند در منطقه کشت شد، متاسفانه خشک شده و در بسیاری از اراضی هم به دلیل نبود آب کشت انجام نشده است.

به گفته وی، ۵۶ هزار و ۷۴۰ هکتار از زمین های کشاورزی استان در سال زراعی جاری به کشت گندم اختصاص پیدا کرد که به دلیل نبود آورد آب از رودخانه هیرمند این محصول فقط از ۳۱ هزار و ۷۴۰ هکتار آن برداشت شد و باقیمانده آن از بین رفت. ‌

رئیس جهاد کشاورزی استان در ادامه اظهار کرد: متوسط برداشت گندم در هر هکتار از زمین‌های کشاورزی استان افزون بر دو تن است که امسال ۳۰  هزار و ۸۶۳ تن گندم توسط کشاورزان در مناطق مختلف استان برداشت شد.

وی خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت اراضی کشاورزی سیستان در زمان پرآبی ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار هکتار بود که به دلیل خشکسالی‌های پی در پی ۱۲۰ هزار هکتار آن فاقد کشت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان همچنین گفت: از ابتدای فصل خرید گندم مازاد بر مصرف، تاکنون بیش‌ از ۳۳۰ میلیارد ریال معادل ۸۲ درصد مطالبات، به کشاورزان گندم کار استان پرداخت شده است‌.

مجتبی پیری افزود: تاکنون کشاورزان استان بیش از ۳۱ هزار تن گندم تحویل سیلوهای استان داده‌اند که ارزش ریالی آن ۴۰۰ میلیارد ریال است‌.

پیری اظهار امیدواری کرد: بزودی ۷۰ میلیارد مابقی مطالبات گندم کاران سیستان وبلوچستان نیز پرداخت خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار