روز یک شنبه ۲۹ مارس/ ۱۰ فروردین، شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در سفر خود به استان جه جیانگ، به منظور آشنایی با مراحل آغاز از سرگیری فعالیت‌های تولیدی پس از شیوع کرونا، از اسکله بخش چوان شان بندر جوئوشان و شهرک صنعتی مدل‎سازی قطعات خودروی «دا چی» در شهر نینگ بو بازدید کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۷:۵۳ کد خبر : 95075

بندر جوئوشان از لحاظ ظرفیت حمل و نقلی در ۱۱ سال متوالی در مقام نخست در جهان قرار داشته است. اسکله ای که شی جین پینگ از آن بازدید کرد، دومین اسکله بزرگ کانتینربر در جهان به شمار می رود و در سال گذشته، جا به جایی ۱۰ میلیون و ۳۳۰ هزار کانتینر در این اسکله انجام شده و در سازندگی “کمربند و جاده” نقش کلیدی ایفا کرده است. پس از شیوع کرونا، بخش چوان شان بندر جوئوشان با در پیش گرفتن تدابیر علمی و موثر تا حد امکان تاثیرات منفی ناشی از شیوع بیماری را کاهش داده و گردش عادی صنعتی تجارت خارجی و عرضه کشور و ثبات آن ها را تضمین کرده است.

بیش از ۷۰ شرکت در شهرک صنعتی مدل‎سازی قطعات خودروی «دا چی» مستقرند که در میان آن ها شرکت مدل سازی ماشین آلات جن جی با مسوولیت محدود، یک شرکت خصوصی کوچک است. محصولات این شرکت به کشورهایی چون آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ژاپن صادر می شود. به دنبال مهار موثر کرونا در چین، فعالیت تولید این شرکت به طور همه جانبه از سر گرفته شده است.

شی جین پینگ رییس جمهور چین تاکید کرد، همزمان با در پیش گرفتن تدابیر پیشگیرانه و مهار کرونا، باید کار تولید را از سر گرفت و نیز از سلامت کارکنان اطمینان حاصل کرد.

وی در مرکز خدمات شهرک در هنگام دیدار با کارکنان، نمایندگان شرکت های متوسط و کوچک و کارگرانی که از استان های دیگر بازگشته اند، گفت: «در صورت بروز بحران و بلایا، گروه ها، موسسات و اصناف تا اندازه مختلفی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. کمیته مرکزی حزب کمونیست در بررسی وضعیت، سیاست های جامع را برای توسعه شرکت های متوسط و کوچک صادر و اجرا کرده و مطابق تغییرات وضعیت، آن را تنظیم می کند. هدف از این سفر من نیز شنیدن نظرات شما است تا سیاست های هدفمند را تدوین کنیم.»

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار