عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرد که کشورها در آینده نمی‌توانند معیشت و مسائل اقتصادی خود را با آمریکا و منافع این کشور و سخنان ترامپ گره بزنند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۲:۳۵ کد خبر : 9479

 حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به احتمال معافیت برخی مشتریان از آمریکا برای خرید نفت خام ایران، گفت: دنیای امروز بزرگتر و متنوع‌تر از آن است که آمریکا بخواهد مطالبی را دیکته و یا الزامی در حوزه اقتصادی ایجاد کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشورها، آمریکا نمی‌تواند آنها را مجبور به انجام حرکتی کند که این کشورها با ضرر و زیان اقتصادی روبه‌رو شوند.

وی با بیان این‌که در آینده نه چندان دور شاهد مخالفت‌های گسترده و وسیع‌تر با سیاست‌های اقتصادی آمریکا خواهیم بود، تصریح کرد: امروز کشورهای دنیا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نمی‌توانند معیشت و مسائل اقتصادی خود را با آمریکا و منافع این کشور و سخنان ترامپ گره بزنند.

حاجی بابایی عنوان کرد: اگر قرار باشد سیاست‌های آمریکا در منطقه اجرایی شده و صادرات نفت ایران کاهش یابد، باید نفت ۱۰۰ دلاری را از هم اکنون پیش‌بینی کرد که به نفع اقتصاد کشورها نیست.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار