نماینده ایران در هیئت عامل اوپک اعلام کرد که میان تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک در وین برای تولید روزانه یک میلیون بشکه اضافه توافقی نشده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۲:۳۳ کد خبر : 9469

حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، اعلام کرد که برخی اظهار نظرها درباره امکان افزایش تولید نفت اوپک و متحدانش فراتر از یک میلیون بشکه در روز، نادرست است.

وی گفت: در نشست اخیر اوپک و غیر اوپک در وین، پایتخت اتریش، توافقی برای تولید روزانه یک میلیون بشکه اضافه به دست نیامده است.

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک گفت: در واقع، بیانیه اوپک به خودی خود گویاست و روسیه و دیگر اعضای توافق جهانی کاهش تولید نفت تنها می‌توانند به توافق سطح تولید به دست آمده در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، پایبندی ۱۰۰ درصدی داشته باشند.

کاظم‌پور اردبیلی گفت: تعجب می‌کنم چرا برخی، مواضعی می‌گیرند که فراتر از توافق است و رفتارهای غیر قانونی آمریکا را در اقدامات یکجانبه، از جمله تحریم ضد روسیه، ایران و ونزوئلا و آغاز جنگ تعرفه گمرکی ضد کل جهان، و فهرستی بی‌پایان رفتارهای قلدرانه ضد کشورها و تمسخر حاکمیت آنها، تشویق می‌کنند.

وی افزود: هر کس کاری فراتر از توافق انجام دهد، آن را نقض کرده و مسئول پیامدهای آن خواهد بود.

نواک دیروز (جمعه ۲۲ تیر ماه) گفت: نمی‌توانم احتمال این مسئله را منتفی بدانم که اگر نیازی برای (عرضه نفت) بیش از یک میلیون بشکه در روز باشد، به سرعت می‌توانیم همگی درباره آن بحث کنیم و همه تصمیم‌های لازم را اتخاذ کنیم.

به گفته نواک، تولیدکنندگان نفت همه ابزارهای لازم (برای افزایش تولید) را در اختیار دارند. وی افزود: اگر لازم باشد، همیشه می‌توانیم با دیگر کشورها تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار