پس از شیوع ویروس کرونای جدید ، مردم سراسر جهان به اشکال گوناگون حمایت خود را از چین اعلام کردند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۱ کد خبر : 93197

شهرداری تهران شامگاه سه شنبه به نمایندگی از مردم ایران و به ویژه شهروندان تهران با اکران تصاویری بر برج آزادی پیام همدردی ملت ایران با ملت چین را در مبارزه با چالش ویروس کرونا به دنیا مخابره کرد.

مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز گفت که کره جنوبی و چین همسایگان خوب و دوستان نزدیک یکدیگر هستند و کمک به همسایه درست مانند این است که به خودمان کمک می‎کنیم.

دختری در ژا ‎پن برای مردم ووهان ماسک جمع می‎کند،

یک پیانیست بلژیکی در حمایت از مردم ووهان ترانه‎ای خلق کرد که می‎گوید شب می‌گذرد و بار دیگر در ووهان سپیده سر خواهد زد…….

سفرای بسیاری از کشورها با انتشار پیام‎های ویدیویی حمایت خود از مردم چین و شهر ووهان را بیان کردند.

محمد کشاورز زاده سفیر ایران در چین نیز با انتشار پیامی گفت که اطمینان دارد ملت چین با تاریخ تمدن ۵۰۰۰ ساله می‎تواند بر این بیماری غلبه کند.

سفیر روسیه برای مردم چین آرزوی صحت و سلامتی کرد. سفیر آلمان در چین گفت که در این روزگار سخت قلب‎های مردم آلمان و چین با یکدیگر پیوند خورده است. سفیر کوبا در چین گفت دوستان چینی ما تنها نیستند و کوبا در کنار مردم چین ایستاده است. سفیر برزیل در چین گفت مردم چین تا امروز در برابر چالش‎های بسیاری قرار گرفته‎اند و در نهایت بر همه آنها پیروز شده‎اند، برزیل به چین به پیروزی چین بر این چالش نیز اطمینان کامل دارد. سفیر فرانسه در چین اظهار داشت عشق و دوستی به هنگام سختی خود را نشان می‎دهد، فرانسه همیشه در کنار مردم چین ایستاده است. هماهنگ کننده سازمان ملل در چین نیز اظهار داشت همه اعضای جامعه جهانی حامی چین هستند. چین قوی باش!

کره زمین تنها خانه همه ما انسان‎ها است و مردم کشورهای مختلف باید در این خانه کنار هم زندگی کنند. ایده شکل دادن به یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک چند سالی است که توسط شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری خلق چین مطرح شده و علاوه بر مورد استقبال قرار گرفتن از سوی بسیاری از کشورهای جهان، در برخی قطعنامه‎های سازمان ملل نیز ذکر شده است.

در حال حاضر که مردم چین با تمام نیرو در حال مبارزه با شیوع کووید۱۹ هستند، پشتیبانی و کمک‌های صادقانه و صمیمانه جامعه جهانی نشانه‎ای روحیه جامعه بشری با سرنوشت مشترک است.

در عصر جهانی شدن، بروز بحران در یک کشور ممکن است از راه‎های مختلف به دیگر کشورها نیز گسترش پیدا کند و تبدیل به تهدیدی برای سراسر جهان شود. با وجود آنکه در حال حاضر شیوع ویروس کرونای جدید چین را بیشتر از هر کشور دیگری در جهان درگیر خود کرده اما این بیماری تهدیدی برای همه انسان‎ها به شمار می ‎رود. پس از شیوع کووید۱۹، چین با تمام نیرو، جدی‎ترین و کامل‎ترین اقدامات را برای پیشگیری و مهار آن به کار بسته و با استفاده بی‎دریغ از تمام منابع، امکانات و نیروی انسانی خود تلاش کرده تا از شیوع آن در دیگر نقاط جهان جلوگیری کند. در حال حاضر مقابله با شیوع این بیماری نه تنها اولویت بلکه وظیفه جهانی چین است و البته همه ما به خوبی می‎دانیم که پیروزی چین بر کووید۱۹ نیز در واقع پیروزی برای همه کشورهای جهان به شمار می ‎رود.

رئیس جمهور شی با اشاره به همین موضوع گفته است: چین ضمن پایبندی بر ایده ایجاد یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک، همواره حفظ امنیت جانی و سلامت انسان‎ها را وظیفه اصلی خود می‎داند و مسئولیت خود در قبال بهداشت عمومی را به خوبی انجام می‎دهد.

«ما با تلاش گسترده توانسته‎ایم به طور مؤثر جلوی شیوع این بیماری در جهان را بگیریم. چین همچنان با رویکردی باز و شفاف با کشورهای مختلف جهان همکاری خواهد کرد. بی‎شک با حمایت و کمک‌‎های دوستان ما در سراسر جهان، چین در این نبرد ویژه پیروز خواهد شد.

جامعه جهانی در برابر این بحران شبیه به یک کشتی است که تنها می‎تواند رو به جلو حرکت کند و در گذر زمان بر مشکلات پیروز شود. اگر جهان خوب باشد چین نیز خوب خواهد بود و اگر چین خوب باشد، جهان نیز خوب می‎شود..

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار