توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با جبهه پایداری برای ارائه لیست مشترک

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۱۲ کد خبر : 93119

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راه مردم به نقل از ایسنا، نمایندگان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و جبهه پایداری پس از مذاکراتی درباره انتشار یک لیست مشترک، در ساعات پایانی امروز(۲۹ بهمن) برای این موضوع به توافق رسیدند.

در این جلسه مشکل اصلی اختلاف‌نظرها حل شده و طرفین روی کلیات ارائه یک لیست به توافق رسیدند و صبح فردا جزییات این توافق اعلام می‌شود.

لیست‌های فرعی دلیلی بر وجود موازی‌کاری در جریان اصولگرایی نیست

در همین رابطه حسین قربانزاده، عضو جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: مانوری که برخی رسانه‌های عمدتاً نزدیک به جریان رقیب درباره تعدد فهرست‌ها در میان اصولگرایان می‌دهند، یک کار سیاسی و تبلیغاتی است وگرنه در هر دوره‌ای از انتخابات ممکن است لیست‌های کوچکتر هم مطرح شوند.

راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس هم با بیان اینکه تنها راه اثرگذاری مردم بر روند امور انتخابات است، انتخابات را مجرای دخالت اراده مردم عنوان کرد و گفت: به نظر من برای اثرگذاری در روند امور راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد.

حمید در کامنتی برای این خبر نوشت: با سلام نیازی به حرف شما نیست ملت ولایتمدار ایران گوش به فرمان امام خامنه ای هستند و حضورپرشکوهی خواهندداشت.

ارایه گزارش‌های مردمی از تخلفات در امر انتخابات به شورای نگهبان

همچنین عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توییتر گفت: در سامانه مردم – ناظر گزارش‌های مردمی از تخلفات در امر انتخابات دریافت کرده‌ایم. مواردی که قابلیت پیگیری داشته و همراه با مستندات متقنی توسط گزارشگران ارایه شده، جهت بررسی و اقدامات قانونی لازم ارجاع شده است.

قانون، کف و سقفی برای هزینه تبلیغات انتخاباتی تعیین نکرده/ منشاء هزینه‌کردها باید اعلام شود

محسن کوهکن، یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این‌که «قانون، کف و سقفی برای هزینه تبلیغات کاندیداهای مجلس روشن نکرده»، در عین حال گفت: براساس قانون جدید مصوب مجلس شورای اسلامی منشاء هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها باید اعلام شود.

مردم برای بقای خود در انتخابات شرکت کنند

همچنین علی اصغر احمدی، دبیر کل حزب همبستگی با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو اظهار کرد: مردم می‌دانند باید برای بقای خودشان و حفظ تمامیت ارضی و اظهار وجود در دنیا در انتخابات شرکت کنند.

مخاطبی که خود را شهروند معرفی کرد در کامنتی نوشت: الان نفهمیدم این جمله تشویق بود یا تهدید؟

انصراف ۲۳۸ داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران

رئیس ستاد انتخابات استان تهران از انصراف ۲۳۸ داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران خبر داد.

وی با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی همزمان در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: از همه نامزدهای انتخابات می‌خواهیم از فرصت تبلیغات تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفند برای معرفی خود و افزایش شور و نشاط انتخاباتی استفاده کنند.

در مسیر شرکت در انتخابات هیچ عذری پذیرفته نیست

همچنین غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز خود گفت: از عموم مردم با هر فکر و سلیقه و هر گرایش سیاسی دعوت می کنم که آگاهانه در انتخابات شرکت کنند و در این مسیر هیچ عذری پذیرفته نیست.

پیام احمد جنتی خطاب به ناظران شورای نگهبان در سراسر کشور

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان هم در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در پیام مهمی منشور نظارت بر انتخابات را برای ناظران شورای نگهبان در سراسر کشور صادر کرد.

فراکسیون امید ۱۰۲ عضو رسمی دارد

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس در نشست خبری به همراه اعضای ستاد ائتلاف برای ایران تعداد اعضای فراکسیون امید مجلس دهم را ۱۰۲ نفر اعلام کرد و گفت: تعدادی دیگر از نمایندگان هم در مسائل تخصصی ما را همراهی می‌کردند.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار