اجرای آزمایشی طرح مشوق بیمه‌ای برای بیمه شدگان از اسفند ماه امسال ، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای آزمایشی طرح مشوق بیمه‌ای برای بیمه شدگان به صورت آزمایشی از اسفند ماه امسال در استان گلستان و سپس در استان زنجان آغاز می‌شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۸:۴۵ کد خبر : 93017

در ادامه اجرای اصلاحات در نظام بیمه‌ای طرح های تشویقی بیمه سلامت بصورت آزمایشی در استان گلستان و زنجان از اسفند ماه اجرایی می شود .

بیمه سلامت شعار (پیشگیری اولویت بر درمان) را اجرایی می کند

به گزارش خبرنگار راه مردم – در نشست خبری روز یکشنبه ۲۷ بهمن –  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

اجرای آزمایشی طرح مشوق بیمه‌ای برای بیمه شدگان از اسفند ماه

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای آزمایشی طرح مشوق بیمه‌ای برای بیمه شدگان به صورت آزمایشی از اسفند ماه امسال در استان گلستان و سپس در استان زنجان آغاز می‌شود.

طاهر موهبتی در بیست و ششمین نشست هم اندیشی با حضور خبرنگاران افزود: در بسیاری از کشورها بین تعرفه بیمه و مراقبت مردم از خود، رابطه معنی‌داری وجود دارد. به همین علت به مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت ماموریت دادیم که بررسی کنند در سایر کشورها چه اقدامی در این زمینه انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در سایر کشورها به افرادی که به پیشگیری توجه می‌کنند، تخفیف‌ها و مشوق‌هایی ارائه می‌شود. پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که ۴ عامل خطر شامل فشار خون، قند خون، چاقی و کلسترول جزو بیشترین عواملی است که سلامت افراد را به خطر می‌اندازد. در این طرح می‌خواهیم افرادی که قصد دارند از مشوق‌های تعرفه بیمه‌ای استفاده کنند را پایش کنیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول افراد باید به مرکز بهداشت مراجعه کنند و به طور مثال ۴ بسته بهداشتی وزارت بهداشت را بگذرانند و سلامت آن‌ها تایید شود. حالا اگر افراد این مراحل را طی کرده باشند، می‌توانند از مشوق‌هایی مثل تخفیف بیمه‌ای استفاده کنند.

موهبتی بیان کرد: این موضوع در ادامه اجرای اصلاحات در نظام بیمه‌ای است. در نتیجه اگر کسی برای سلامت خود ارزش قائل باشد، باید برای او امتیازاتی در نظر بگیریم. اجرای آزمایشی این طرح شامل مباحث فنی و اجتماعی خواهد بود و پیش بینی می‌شود در ۳ ماهه دوم سال آینده، این کار را به صورت کشوری آغاز کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: این اقدام برای افرادی که حق بیمه را خودشان پرداخت می‌کنند، اجباری نیست، اما برای افرادی که حق بیمه آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود، اجباری خواهد بود. به هر حال یکی از وظایف اصلی بیمه، صیانت از سلامت مردم است. در این طرح در گام اول به افرادی که پیشگیری را انجام می‌دهند، مشوق‌ها و تخفیف‌هایی ارائه می‌شود.

وی در ادامه افزود : بیمه شدگان با مراجعه به مراکز بهداشت و دریافت بسته های پیشنهادی سلامت و انجام آزمایشات ، پایش سلامتی و درج اطلاعات سلامتی افراد و کنترل سابقه بیماریها به این طرح  پیوسته و با اجرای این طرح بیمه سلامت در واقع به مسیر اصلی فعالیت خود که پیشگیری از بیماریها می باشد باز می گردد.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار