رئیس تأسیسات رشت از سوخت رسانی بی وقفۀ این مرکز به نیروگاه گیلان با وجود برف و سرمای شدید خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۵:۲۷ کد خبر : 92957

حسن قربانی با اشاره به برودت هوا و شدت سرما در استان گیلان گفت: با تداوم سرما در استان، سوخت‌رسانی به نیروگاه گیلان تا پایان زمستان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به افت محسوس دما در بیشتر شهرهای استان، تامین سوخت مورد نیاز با روند مطلوب انجام می‌شود و این در حالیست که در شبانه روز گذشته همکارانمان با شکاف در میان انبوهی از برف به سختی موفق به ایجاد معبر شدند تا بتوانند به ولو انشعابی نیروگاه دست پیدا کنند.

وی با اشاره به بارش یک متر و بیست سانتی متری برف و صعب‌العبور شدن مسیر انشعابی گفت: هرساله به منظور مقابله با تاثیرات احتمالی سرما و یخبندان بر تجهیزات سیستم سوخت‌رسانی نیروگاه، اقداماتی انجام می‌شود تا با پیشگیری از محدودیت‌های ناشی از شرایط سرما و یخبندان، امکان پایداری تولید برق، در فصل سرما تداوم یابد.

قربانی تصریح داشت : ظرفیت انتقال سوخت به این نیروگاه ۴۵۰ هزار لیتر در ساعت است که از یک رشته خط لولۀ ۱۲ اینچی با طی کردن مسیری ۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتری به مقصد می رسد .

وی افزود: این خط منشعب از خط ۱۴ اینچ رودبار – رشت است که در فاصلۀ ۱۵ کیلومتری از تأسیسات رشت، نفتِ گاز مورد نیاز نیروگاه را تأمین می کند و هر ساله با فرا رسیدن سرما ، عایق کاری مسیرها و اتصالات، رفع عیب از ولوهای دستی به منظور رفع نشتی‌های داخلی و جلوگیری از یخ زدگی ، اصلاح عایق‌ها و سیستم گرمایش مربوط به مسیرهای سوخت رسانی، بخشی از فعالیت‌های لازم با هدف مقابله با شرایط سرما بوده است.

وی تاکید کرد: علی‌رغم پیش‌بینی همه تدابیر، مقرر شد تا همکاران‌مان همواره آمادگی برخورد با این پدیده جوی را داشته باشند.

وی ادامه داد: استراتژی منطقه تهران، نگهداری خطوط لوله مراکز انتقال نفت، تاسیسات، مخابرات، ایستگاه ها و انتقال پایدار و ایمن نفت خام، فرآورده های نفتی و ایجاد ارتباط مخابراتی مطمئن است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار