روز سه شنبه ۲۰ ژانویه/ ۳۰ دی، نشست خبری درباره برنامه های شب نشینی عید بهاره سال ۲۰۲۰ رادیو و تلویزیون مرکزی چین برگزار شد و موضوعات نوآوری فنی و پخش همه رسانه ای برنامه های این شب نشینی بسیار مورد توجه قرار گرفت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۸:۱۲ کد خبر : 91454

این شب نشینی علاوه بر برگزاری در محل اصلی آن در پکن، در اماکن فرعی شهر جنگ جوئو و منطقه گوانگ دونگ، هنگ کنگ و ماکائو نیز برپا می شود. ضمن این که شبکه نسل پنج مخابرات (۵G) همه اماکن برگزاری این شب نشینی را پوشش می دهد و از فناوری جدید استفاده خواهد شد. همچنین برنامه های آن به طور زنده از طریق VR (واقعیت مجازی) پخش می شود. در تهیه و فیلمبرداری برنامه های آن نیز از تجهیزات ویژه و عالی استفاده می شود تا پخش زنده هوشمند با کیفیت ۴K تحقق یابد.

افزون بر این، رادیو و تلویزیون مرکزی چین همچنین برای نخستین بار نسخه تلویزیونی با کیفیت ۸K این شب نشینی را تهیه و فیلم آن را تولید می کند. بیش از ۵۰۰ رسانه از بیش از ۱۷۰ کشور جهان از جمله آمریکا، انگلیس، ژاپن، روسیه، برزیل، سنگاپور، امارات متحده عربی، مالزی، تایلند، لائوس و سینماهای بیش از ۲۰ کشور برنامه های شب نشینی و یا فیلم آن را پخش خواهند کرد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار