رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرونده قاچاق کالا تشکیل شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۷ کد خبر : 91424

علی مویدی در نشست دبیران کمیسیون های برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ها با اشاره به اینکه نشست به منظور بررسی عملکرد ستاد و نگاهی به عملکرد آتی انجام می شود گفت: در دو سطح پیشگیری و مقابله ای کار خواهد شد.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همکاری ۲۶ دستگاه عضو در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: در زمینه خروج کالاهای اساسی به خارج کشور اقدام کردیم و توانستیم در این زمینه دستاوردهایی داشته باشیم و خروج کالاهای اساسی از کشور امروز به کمترین میزان رسیده است.
مویدی ادامه داد: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و ستاد توانست بر روی برخورد با یقه سفیدها و سرباندها موفق عمل کند. در یکی از پرونده ها به لحاظ نفوذ فرد توانستیم آن را در زمینه خروج صدها میلیون لیتر سوخت قاچاق مدیریت کنیم و در روزهای گذشته رای صادر شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری ۸۶ هزار پرونده تشکیل شده که ۸ درصد رشد نشان می‌دهد. با این حال، افزایش پرونده ها خوشحال کننده نیست ولی ارزش این پرونده ها ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.
مویدی تاکید کرد: زمان دادرسی پرونده ها نیز نسبت به گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و برخورد با پدیده جدید شوتی نیز با همکاری استان ها پیگیری خواهیم داشت.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: دغدغه ما این است که بستر قاچاق سازی به حداقل ممکن برسد. در بخش رونق تولید نیز در حوزه پوشاک بیش از ۳۰ درصد تولید رونق پیدا کرده و گرایش به قاچاق در این بخش کاهش یافته است‌.
وی در خصوص موضوع قاچاق سوخت بیان داشت: از سال های گذشته فرایندی تعریف شده تا از زمان تولید تا مصرف سوخت پیگیری شود و بسترهای قاچاق را نیز بشناسیم. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهارداشت: یکی از گام های مقابله با قاچاق سوخت، نرخ آن بود که اخیرا اتفاق افتاد و روزانه ۲۰ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.
مویدی خاطرنشان کرد: مجموعا از ۱۸ ماه گذشته تاکنون بیش از ۹ میلیارد لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی داشتیم که بیش از ۹۰ درصد آن گازوییل بوده است. وی تصریح کرد: ارزش کالاهای مکشوفه در اختیار ستاد ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به گذشته رشد نشان می دهد. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برای اولین بار پلیس امنیت اقتصادی در ۱۳ نبادی ورودی کشور مستقر شده و میزان امنیت افزایش یافته است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار