توجه بانک ایران زمین به مناطق محروم و کم برخوردار کشور با هدف حفظ و احیای مسئولیت پذیری اجتماعی، موجب شده است تا این بانک به عنوان بنگاهی خدمات رسان تامین کننده بخشی از نیاز جامعه شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۶ کد خبر : 91132

به گزارش حسن زاده خبرنگار راه مردم؛ رویکرد بانک ایران زمین در حفظ و احیای فرهنگ مسئولیت پذیری در جامعه بیانگر آن است که مدیران این بانک علاوه برتوجه به انجام فعالیت های بانکی، گوشه چشمی هم به مسائل اجتماعی دارند و در تلاشند تا با حرکت در این راه خدا پسندانه و انسان دوستانه بخشی از منابع بانک را صرف هزینه ساخت مدارس و تامین برخی نیازهای ضروری مناطق محروم و بحران زده کشور کند.
بانک ایران زمین طی چند سال اخیرنه تنها توانسته است با ارایه جدیدترین خدمات امور بانکی در بستر الکترونیک، نیاز مشتریان خود را در این عرصه به خوبی تامین کند بلکه با ورود به مسائل اجتماعی در راستای رفع برخی نیازهای ضروری مناطق کم برخودار اقدام به ساخت مدارس به عنوان خدماتی پایدار وعام المنافع کرده است.
ازآنجایی که توسعه نظام آموزشي و امر به تعليم و تربيت منجر به توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری می شود بنابراین ضرورت توجه به اهمیت آموزش و مشارکت در مدرسه سازی مناطق محروم کشور رویه ای است که بانک ایران زمین برای آبادی ایران آباد و آزاد در پیش گرفته است.
مدیران و کارکنان بانک ایران زمین معتقدند با توجه به محدودیت های مالی دولت در ساخت و ساز مدارس و توسعه مراکز علمی کشور، بنگاه های اقتصادی باید نسبت این مهم بی تفاوت نباشند و هر کدام در حد وسع و توان مالی، خود را در این امر خیر شریک بدارند چرا که حرکت در چنین مسیری بی تردید منافع ملی را در برداشته و زمینه ساز رفا اجتماعی و اعتلای سطح علمی فرزندان این مرز و بوم می شود.
هر چند نقش بانک‌ها در شرایط کنونی اقتصاد کشور با توجه به چالش‌های موجود، تامین منابع مراکز تولید، بنگاههای اقتصادی و خدمات رسانی درست به مردم است اما برخی بانک ها علاوه بر ارایه این خدمات نسبت به مسئولیت پذیری اجتماعی نیز در این شرایط بی توجه نیستند. همانطور که مدیر عامل بانک ایران زمین معتقد است مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه باید به یک دغدغه تبدیل شود.
مدیرعامل بانک ایران زمین، اخیرا با کلنگ زنی دومین مدرسه این بانک با نام فرزندان ایران زمین در شهرهای سیل زده استان خوزستان اعلام کرد، بانکها به عنوان نهادهایی اجتماعی همواره در کنار مردم هستند و اجرای مسئولیت اجتماعی همسو با خواست جامعه و مخاطبین را از اولویت های خود می دانند.
کلنگ ساخت دومین مدرسه فرزندان ایران زمین در شهرستان دارخوین استان خوزستان که اخیرا با حضور مدیران ارشد استانی بانک ایران زمین، مسئولان سازمان نوسازی مدارس استان، مسئولان آموزش و پروش و مدیران محلی این شهرستان به زمین زده شد. بیانگر تمرکز و توجه این بانک به توسعه علم و حمایت از اقشار ضعیف در مناطق محروم و کم برخودار کشور است.
عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین در آیین کلنگ زنی دومین مدرسه ای که با حمایت بانک ایران زمین در سال جاری در مناطق سیل زده استان خوزستان ساخته می شود، با اشاره به نقش موثر و اخلاقی بانکها در اجرای مسئولیت اجتماعی اظهار داشت: بانکها از بدو تاسیس خود همواره اجرای مسئولیت اجتماعی را جزو اولویت های خود قرار داده اند. و این امر سبب شده همواره جزو موسسات پیشرو در اجرای مسئولیت اجتماعی باشند. در سال جاری یکی از تصمیمات هیئت مدیره بانک ایران زمین ساخت دو مدرسه و یک خانه بهداشت در مناطق سیل زده بود که اقدامات اجرایی آن آغاز و بزودی در اختیار دانش آموزان و مردم منطقه قرار خواهد گرفت.
هر چند بانک های کشور در راستای ایفای نقش مسئولیت پذیری اجتماعی و با هدف کمک به بهبود زیر ساخت ها علمی و آموزشی بخصوص بستر سازی برای سودآموزی کودکان بی بضاعت گام بر می دارند، اما بانک ایران زمین به عنوان بانکی جوان و پر انرژی درصدد است تا در کنار سایر بانک ها ادامه دهنده این راه جهادی شود. ساخت ۲ مدرسه و یک خانه بهداشت در مناطق محروم طی یکی ۲ سال اخیر نشان دهنده توجه مدیران این بانک به ایفای نقش مسئولیت پذیری اجتماعی است و بی شک این راه در این بانک ادامه دار خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار