نماینده مردم آمل در مجلس گفت: اتمام لوله گذاری گاز بخش لاریجان و چهاربانده کردن محور هراز تا پایان سال جاری صورت می گیرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۲۰:۵۵ کد خبر : 906

عزت الله یوسفیان ملا  شامگاه جمعه ۲۷ مردادماه در جلسه شورای ادارای بخش لاریجان با اشاره به تسریع عملیات جاده هراز افزود: عملیات راهسازی و حفر تونل در جاده هراز از ۲۰ ماه قبل بدون تعطیلی و به طور جدی شروع شده و پیمانکاران آن شبانه روز مشغول کار هستند.

وی با بیان اینکه دولت پیگیر اتمام چهار بانده کردن جاده هراز است، عنوان کرد:  به یاری خدا تا پایان امسال کار عملیات جاده هراز توسط قرارگاه خاتم الانبیا به اتمام می رسد.

یوسفیان ملا اشاره کرد: بخش بزرگی از کار عمرانی جاده هراز به اتمام رسید و به زودی راه های اصلی تعریض شده به تونل ها ساخته شده متصل خواهد شد.

نماینده مردم آمل در مجلس عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی و  قرارگاه خاتم الانبیا برای ۸ بانده کردن حدفاصل پردیس رودهن تا آبشار پلور و از آنجا تا آمل قراردادی منعقد، ولی تا پایان عملیات چهار بانده کردن جاده هراز جلوی احداث آزاد راه را خواهیم گرفت، چون در آزادراه ها از خودروهای عبوری عوارض دریافت می شود و این در حالی است که ما به دنبال استفاده رایگان مردم آمل از جاده هراز هستیم.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه پروژه ها از قبیل سد، بیمارستان، طرح هادی جاده هراز و غیره به لطف الهی در حال پیشرفت است، اعلام کرد: اکنون همه روستاهای آمل با هزینه گازرسانی ۳ میلیون تومان برای هر خانوار گاز دار شده اند و این در حالی است که هر کنتور گاز در لاریجان ۲۷٫۵ میلیون تومان برای دولت هزینه بردار است که پس از مخالفت اولیه، مجددا با وزارت نفت مذاکره کرده و موافقت وزیر نفت و موافقت وزیر نفت برای پرداخت هزینه لوله گذاری و انتقال گاز به لاریجان اخذ شده است.

وی تصریح کرد: با پیگیری هایی به عمل آمده، برای تسریع پروژه گاز لاریجان، تسهیلات کم بهره به شرکت گاز، در مرحله اول ۴۴ میلیارد تومان از بانک ملی و۲۰میلیاردتومان از بانک تجارت واریز شد.

نماینده مردم آمل در مجلس عنوان کرد: با قراری که گذاشته شد هم اکنون منطقه لاریجان به عنوان منطقه سردسیر شناخته شده و هزینه گاز مصرفی نسبت به شهر آمل متفاوت خواهد شد و در واقع یک پنجم آن دریافت و تا پایان سال لوله گذاری گاز در منطقه لاریجان نیز به اتمام خواهد رسید.

وی درباره تعریض خیابان امام رضا آمل که جزو خواسته های بحق مردم منطقه است، عنوان کرد: با موافقت دکتر نوبت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال برای تعریض این خیابان اختصاص پیدا کرده است که امیدواریم شورای جدید شهر آمل در این زمینه پیگیری داشته باشد

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار