احمدی پنجکی به نمایندگی بازنشستگان و مستمری بگیران بزرگترین استان کشور شدیداً از عملکرد مسئولین تامین اجتماعی و دولتمردان در مورد عدم توجه به خواسته های بحق بازنشستگان انتقاد کردند. هجمه های بی رحمانه دولتمردان و مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته تاکنون به منابع سازمان تامین اجتماعی و عمل نکردن به تعهدات خود در قبال سازمان تامین اجتماعی این سازمان را با چالش مواجه کرده است . حذف ۷۰قلم دارو از بیمه و اجرای طرح تحول سلامت و توجه نکردن به معیشعت بازنشستگان و مستمری بگیران از مهمترین مشکلات بازنشستگان و بیمه شدگان و بطور کلی شرکاء اجتماعی می باشد که باعث تضعیف سازمان گردید.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۹:۳۵ کد خبر : 90409

پایگاه خبری تحلیلی راه مردم ؛

 

متاسفانه سازمان تامین اجتماعی بازیچه جناحی و سیاسی شده است و بصورت انحصاری اداره میشود و از اصلی ترین مشکلات در بهبود عملکرد سازمان اصلاح ساختار تامین اجتماعی که عادلانه شرکاء اجتماعی در سطوح مدیریتی آن نقش ایفا کنند می باشد.                                                                                  

کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی تهران همیشه حمایت خود را از سازمان تامین اجتماعی و استقلال مالی و اداری این سازمان اعلام کرده و از دولتمردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار عدم دخالتهای غیر اصولی و دست اندازی به اموال و دارائی بیمه شدگان و بازنشستگان می باشد و با توجه به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره باید حامی حقوق ملت مخصوصاً اقشار ضعیف جامعه باشند بارها نمایندگان کانون عالی بازنشستگان کشور به اتفاق نمایندگان تهران برای تصویب اصلاح ساختار تامین اجتماعی جلسات متعددی گذاشته و برای تصویب این طرح که از سوی شرکاء اجتماعی تهیه شده فقط و فقط حرف میزنند وهیچ حرکت عملی از ایشان حادث نمی شود رأی دادن در دوره بعدی به این نمایندگان خیانت است. تصویب قوانین غیرکارشناسی در ادوار گذشته تاکنون بی توجهی به خواسته های بحق کارگران و بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی بوده است. شما نمایندگان مجلس با رأی همین کارگران و بازنشستگان و بیمه شدگان راهی مجلس شورای اسلامی شدید و شعارهای انتخابی حمایت از محرومین در هنگام انتخابات گوش فلک را کر میکند. این روا نیست که مشکلات کشور و فشارها و هجمه ها را به سوی سازمان تامین اجتماعی که ارائه دهنده خدمات موثر است بنمائید اکثریت مصوبات مجلس در تعارض بر حمایت از کارگران و بیمه شدگان و بازنشستگان بوده ، گرفتاری ها و مشکلات کشور را نباید کارگران و بازنشستگان حل کنند.                      

مشکلات معیشتی بازنشستگان و خانواده آنها را فلج کرده است. با توجه به افزایش نرخ سوخت در سال ۹۸ و افزایش ارز بشدت تورم را افزایش داده است. تبعات ناشی از تورم موجود اثرات نامطلوبی بر وضعیت این قشر آسیب پذیر گذاشته و آنان را به شدت دچار آسیب دیدگی نموده است. خط فقر را در تهران بعضی از کارشناسان حدوداً ۷میلیون تومان اعلام می کنند. ۹۰% بازنشستگان و مستمری بگیران ما زیر خط فقر هستند. بیمه  پردازی که ۳۰ سال به سازمان خود بیمه پردازی نموده و اینک در سنین کهنسالی نیاز به حمایت سازمان بیمه گر خود به جهت دریافتی مستمری و نیز خدمات درمانی مناسب دارد اینک به شدت دچار آسیب اجتماعی گردیده است. دریافتهای زیر خط فقر بازنشستگان بسیار محسوس است که زندگی در چنین وضعیتی با تورم شدید حاکم بر جامعه چه اثرات سوء و مخربی بر بنیان خانواده این قشر که دیگر زمان تجدید و تمدید بر ایشان باقی نمانده میگذارد. افزایش ارزی در سال گذشته بعد از اعلام افزایش مستمری بازنشستگان و افزایش قیمت ها ۱۰۰ و ۱۵۰ و در بعضی مواقع ۲۰۰درصدی بعضی از کالاها سفره بازنشستگان را تهی کرده است. بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی با توجه به افزایش قیمت ارز  و افزایش سوخت باید مجدداٌ در سال ۹۸ مستمری بازنشستگان مورد تجدیدنظر و مورد بازنگری قرار می گرفت تا جبران شود این عین تعریفی است که  بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی به آن اشاره شده است. ما معتقد هستیم مهمترین موضوع کنونی کاهش قدرت خرید و ضعف معیشت بازنشستگان است که باید تدبیر اساسی برای این قشر صورت بگیرد. اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان از خواسته هایی است که چندین سال است به زمین مانده اما هیچ رقمی در بودجه سال ۹۹ برای همسان سازی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته نشده است و همچنان همسان سازی در حد وعده وعیدها می باشد همه تشکل های بازنشستگی سرکار هستیم و کوتاهی ما تشکل ها باعث شده ما را فراموش کنند یا به عبارتی بازنشستگان را کوچک ببینند. در انتخابات مجلس نشان بدهیم ما اقتدار داریم و به کسانی که سالیان درازی است ما را فریب دادند دیگر گول شعارهای آنها را نخوریم و به آنها رأی ندهیم. در بودجه سال ۹۸ دولت هیچ گونه بدهی به تامین اجتماعی تاکنون پرداخت نکرده است. در بودجه سال ۹۹ هیچ اشاره ای به بدهی کلان دولت به تامین اجتماعی نشده است. برنامه توسعه ششم دولت هر بندی که مربوط به تامین اجتماعی و بازنشستگان است اجرایی نگردیده. توهین پشت توهین، تحقیر پشت تحقیر، تا کی بازنشستگان باید سکوت کنند و سیاسیان در سازمان تامین اجتماعی که از اموال بیمه شدگان است برای خودشان جولان بدهند و ما حسرت بکشیم از کانون عالی بازنشستگان بعنوان بزرگترین تشکل کشور می خواهیم خواسته های قانونی و منطقی بازنشستگان و مستمری بگیران استان تهران و خواسته های دیگر کانونها را به جد پیگیری کند که حمایت تمامی بازنشستگان با شما خواهد بود.

ما نمایندگان بازنشستگان و مستمری بگیران بزرگترین استان کشور در این مجمع عمومی سالیانه با هم، هم قسم میشویم با تمام توان از حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران دفاع و از این تاریخ از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد و تا حصول نتیجه خواسته بحق و قانونی و منطقی بازنشستگان و مستمری بگیران که در تنگنای زندگی ماندند آنها را یاری و حق و حقوق قانونی آنها را دنبال و عملیاتی خواهیم کرد

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار