رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از تکمیل و اتمام پروسه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان در برخی از استان های کشور خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۲:۱۰ کد خبر : 89328

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راه مردم به نقل از-هیبنابررسی کارنامه عملکرد بانک مسکن در حوزه حمایت از آسیب دیدگان ناشی از سیل طی بیش از ۸ ماه گذشته از سال جاری نشان می­ دهد: روند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اعطایی به متقاضیان بازسازی، تعمیر و امور معیشتی از سرعت مناسب و قابل توجهی برخوردار بوده است. به طوری که روند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به این گروه از متقاضیان، متناسب با سقف اعتبار ابلاغی در برخی از ۲۱ استان آسیب دیده در جریان سیل ابتدای سال جاری، به اتمام رسیده است. در این مسیر بانک مسکن توانسته به تمامی تقاضاهای اخذ تسهیلات، در استان های آسیب دیده پاسخ دهد.

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه عملکرد قابل قبول و مناسب شعب این بانک در استان های کشور جهت حمایت از سیل زدگان به خوبی از حجم تسهیلات پرداختی به متقاضیان قابل رصد است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: مطابق با آمار کسب شده، از مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به ۲۱ استان آسیب دیده کشور در جریان سیل امسال، تا تاریخ چهاردهم آذرماه، رقم ۳۷۳ میلیارد و ۲۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معادل ۸۲٫۲ درصد تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

رضاصالحی شهرابی ادامه داد: در میان ۲۱ استان که اعتبار برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آنها تخصیص یافته است، سه استان زنجان، کرمان و خراسان جنوبی تا تاریخ مورد اشاره به صورت ۱۰۰ درصد، تمامی اعتبار ابلاغی را به صورت تسهیلات به آسیب دیدگان پرداخت کرده اند. البته این استان ها در میان ۲۱ استان آسیب دیده، نسبتا حجم خسارت کمتری را در جریان سیل دیده اند.

وی به استان هایی که بالاترین میزان تسهیلات قرض الحسنه به لحاظ رقم ریالی را به سیل زدگان پرداخت کرده اند، اشاره کرد و گفت: استان لرستان، گلستان و خوزستان به ترتیب بیشترین میزان اعتبار ابلاغی و به تبع آن بیشترین میزان تسهیلات پرداختی به لحاظ رقم ریالی را از ابتدای آغاز جریان پرداخت تسهیلات تاکنون داشته اند.

صالحی با اشاره به رقم تسهیلات اعطایی در این سه استان، افزود: پس از بروز سیل ناگوار در ابتدای سال جاری، تا تاریخ چهاردهم آذرماه، شعب بانک مسکن در استان لرستان معادل ۱۲۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، در استان گلستان معادل ۸۱ میلیارد و ۳۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و در استان خوزستان رقمی معادل ۴۶ میلیارد و ۶۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته وی نکته قابل توجه در خصوص این سه استان آن است که اگرچه هنوز بخشی از اعتبار ابلاغی به استان­ ها باقی مانده اما به طور تقریبی به تمامی تقاضاهای موجود برای اخذ تسهیلات پاسخ داده شده است.

وی در عین حال تصریح کرد: کارنامه عملکرد هشت ماهه پرداخت تسهیلات به سیل زدگان کشور حاکی از آن است که بخش عمده استان های خسارت دیده تاکنون بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات ابلاغی خود به متقاضیان اخذ تسهیلات اعطا کرده اند.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار