مدیر کل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صمت: تولید کنندگان باید همت لازم را برای شناسه دار کردن محصولات خود داشته باشند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۶ کد خبر : 89210

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راه مردم به نقل از خبرگزاری صدا و سیما افسانه محرابی در گفت؛ درباره اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از قاچاق کالا با اشاره به ممنوعیت واردات پوشاک، افزود: شناسه دار کردن پوشاک در کنار اقدامات متعدد دیگر می‌تواند منجر به کاهش قاچاق و همچنین حرکت به سمت شفافیت شود.

وی تصریح کرد: تمام فرآیند‌های لازم اجرای طرح شناسه دار کردن پوشاک از جمله اطلاع رسانی و برگزاری کلاس‌های آموزشی انجام گرفته و همه چیز فراهم است تنها باید تولید کنندگان همت لازم را برای شناسه دار کردن تولیدات خود به داشته باشند.
مدیر کل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صمت گفت: شناسه دار کردن کالا‌ها نیز با صدور کد رهگیری و شناسه محصول انجام می‌گیرد که یکی از راه‌های تشخیص کالای قاچاق از غیر قاچاق و همچنین کاهش قاچاق پوشاک است.
وی افزود: دستورالعملی نیز برای پوشاک و کیف و کفش داریم که بر اساس قوانین بالادستی و ضوابط بین المللی تنظیم شده است و در صورت افزایش توان تولید داخلی و امکان رقابت پذیری آن با محصولات خارجی، اجرای این دستور العمل می‌تواند نتیجه‌ای برد – برد را برای وارد کنندگان و تولید کنندگان داخلی به همراه داشته باشد.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار