این جشنواره فروردین سال آینده ویژه مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۵:۰۹ کد خبر : 88819

پایگاه خبری تحلیلی راه مردم :به نقل از دبیرخانه دائم جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا، جواد بقایی اظهار داشت: این جشنواره ۲۱ و ۲۲ فروردین سال آینده ویژه همه مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های علمی و تحقیقاتی دیگر برگزار می‌شود.

وی افزود: همایش‌های علمی در ده رشته و زمینه مختلف، دستاوردها- دست ساز‌ها و اختراعات، ماراتون کسب و کار دانش آموزی، المپیاد علمی علوم پایه، برنامه نویسی، ماراتون محتوای دیجیتال و فیلم کوتاه و پویانمایی از محور‌های مهم این جشنواره به شمار می‌رود.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا ادامه داد: مراحل ثبت نام از ۲۸ آبان تا ۱۵ بهمن خواهد بود، مدارس و پژوهشسرا‌ها و مراکز آموزشی که تا ۲۰ دی ثبت نام کنند تسهیلات ویژه دریافت می‌کنند.

بقایی درباره ویژگی‌های جشنواره گفت:: این جشنواره دارای سامانه ویژه ثبت نام مراکز آموزشی و پژوهشی و ارائه خدمات ویژه به آنهاست، همچنین ثبت طرح‌ها و اختراعات دانش آموزی و دریافت گواهی نامه ثبت اختراع در این جشنواره انجام می‌گیرد و مقالات برتر دانش آموزی در مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی چاپ می‌شود.
وی با بیان افزوده شدن بخش نمایشگاه جانبی به جشنواره گفت: مدال و تقدیرنامه رسمی به برگزیدگان جشنواره و همچنین مدال ویژه جشنواره به همراه تقدیر نامه رسمی به مدارس برگزیده اعطا خواهد شد.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا افزود: تعداد مدارس شرکت کننده در دوره‌های قبل بیش از ۷۰۰ مدرسه بوده است که تعداد دانش آموزان در چهارمین دوره این جشنواره به بیش از ۵۰۰۰ نفر رسید.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار