رادیو و تلویزیون مرکزی چین ۱۵ آذر/ ۶ دسامبر تفسیری با عنوان «توصیه به آمریکا: دیگر در مبارزه جهانی با تروریسم سنگ اندازی نکنید» را منتشر کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۷:۰۳ کد خبر : 88764

در این مقاله آمده است: چندی پیش آمریکا آشکارا طرحی به اصطلاح «لایحه حقوق بشر اویغورهای سال ۲۰۱۹»را به تصویب رساند و درباره تلاش های چین برای مبارزه با تروریسم و افراطی زدایی بی پروایانه سیاه نمایی کرد، شرورانه به سیاست دولت چین در مدیریت شین جیانگ حمله کرده و قانون بین المللی و منشور اساسی روابط بین المللی را شدیدا نقض کرده است. این لایحه کاملا استاندارد دوگانه طرف آمریکا در مساله مبارزه با تروریسم را نمایان ساخته و همچنین نشانگر توطئه این کشور است که زیر پرچم حقوق بشر، گستاخانه در امور داخلی چین مداخله می کند، این پیام اشتباه و جدی به نیروهای خشونت طلب و تروریست ها است و مورد مخالفت قطعی مردم چین و جامعه جهانی قرار دارد.

در این تفسیر نوشته شد، در سال های اخیر آمریکا زیر پرچم حقوق بشر، این حقوق را پایمال کرده و اقدامات هژمونیک انجام داده است، چنین رفتار نفرت انگیزی مورد سرزنش مردم جهان قرار گرفته است. اما شرورانه ترین اقدام این است که آمریکا در مساله مبارزه با تروریسم عینک رنگی بر چشم زده، سفید را سیاه جلوه می دهد و به شدت همکاری بین المللی در مبارزه با تروریسم را تضعیف کرده است.

این مقاله تاکید کرد: مساله شین جیانگ به هیچ وجه مربوط به حقوق بشر، قومیت و مذهب نیست، مساله، مبارزه با تروریسم و خشونت ها و مخالفت با تجزیه طلبی است. به طرف آمریکا توصیه می کنیم بی درنگ به دخالت در امور داخلی چین با سوء استفاده از مساله شین جیانگ پایان دهد و یک بام و دو هوا نباشد و برای مبارزه با تروریسم افراطی و تقویت همکاری ضد تروریستی کارهای مفید بیشتری انجام دهد و دیگر در امور مبارزه جهانی با تروریسم سنگ اندازی نکند!

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار