رادیو و تلویزیون مرکزی چین روز شنبه ۷ دسامبر/ ۱۶ آذر تفسیری تحت عنوان «برطرف کردن سایه تروریستی شین جیانگ با برقراری ثبات و شکوفایی» منتشر کرد. در این مقاله آمده است: مجلس نمایندگان کنگره آمریکا چندی پیش به شدت درباره اقدامات چین در مبارزه با تروریسم و نابودی افراط گرایی سیاه نمایی کرده است، اما آرامش و ثبات و شکوفایی و توسعه این منطقه محکم ترین شواهد برای تکذیب دروغ های آمریکاست. تلاش برخی سیاست بازان آمریکا برای جلوگیری از توسعه چین با استفاده از کارت “شین جیانگ” ناکام خواهد ماند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۵۲ کد خبر : 88761

در این مقاله آمده است: چین ضمن استفاده از تجربیات جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم، در منطقه شین جیانگ تدابیری برای پیشگیری از فعالیت های تروریستی در پیش گرفته است. هدف از ایجاد مراکز آموزش مهارت های حرفه ای توسط دولت شین جیانگ، نجات آن عده از افرادیست که تحت تاثیر تروریسم و افراط گرایی قرار گرفته اند. با اقدامات موثر چین، در سال گذشته، هیچ حادثه تروریستی و خشونت آمیز در منطقه شین جیانگ رخ نداده است. در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی، بیش از ۲۰۰ میلیون گردشگر داخلی و خارجی از شین جیانگ بازدید کرده اند که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته و این بهترین شاهد درباره آرامش و ثبات شین جیانگ است.

در این مقاله همچنین تاکید شده است: در بیش از ۳۰ سال گذشته، درآمد مصرفی مردم شهرنشین و روستانشین شین جیانگ بیش از یک صد برابر رشد کرده و یک شین جیانگ شکوفا، باثبات و رفاه بیشتر برای بیش از ۲۵ میلیون جمعیت این منطقه ایجاد می شود و سایه تروریسم و افراط گرایی از آن دور خواهد شد و آینده درخشانی برای توسعه خود را ایجاد خواهد کرد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار