نقاشی‌های دیواری به نوعی شناسنامه رنگی شهر محسوب شده  و متعلق به هزاران شهروند و مخاطب است، به همین منظور و  براساس دستورالعمل های ابلاغی شهردار تهران با محوریت قراردادن استفاده از رنگ در شهر در قالب طرح “کاربرد رنگ در شهر ” دیوارهای معابر شمال شرق پایتخت با نقاشی های شهدا و تصاویر رنگارنگ به شهر رنگ و بویی خاص داده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۰۱:۱۵ کد خبر : 88174

پایگاه خبری تحلیلی راه مردم : 

دیواره های  رنگارنگ در شمال شرق پایتخت چشم نواز می شود

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: دیواره های معابر بزرگراهی و محلی منطقه چهار با نقاشی های دیواری و رنگ آمیزی های متنوع  آراسته می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، “حمیدرضا رشیدی فرخی” با اعلام این خبر گفت: نقاشی‌های دیواری به نوعی شناسنامه رنگی شهر محسوب شده  و متعلق به هزاران شهروند و مخاطب است، به همین منظور و  براساس دستورالعمل های ابلاغی شهردار تهران با محوریت قراردادن استفاده از رنگ در شهر در قالب طرح “کاربرد رنگ در شهر ” دیوارهای معابر شمال شرق پایتخت با نقاشی های شهدا و تصاویر رنگارنگ به شهر رنگ و بویی خاص داده است.

وی ادامه داد: در این راستا  تصاویر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله)  در خیابان تلو-باباییان  و تصاویر شهدا در محور بزرگراه شهید باقری  و چهارراه استقلال بازسازی شد.

فرخی با بیان اینکه طرح‌ آرام‌سازی بصری برای کاهش ناهمخوانی های بصری و آرامش شهروندان حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: در ادامه این طرح حدود ۲۵۰ مترمربع  از جدارۀ خیابان خواجه عبداله – شهید عراقی با رنگ های اکرلیک و با استفاده از ظرفیت تشکل های دانشجویی  نقاشی شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در ادامه گفت: در این راستا با استفاده از مواد پوشاننده به عنوان پاکسازی نما با رنگ سفید در یک ماه گذشته حدود ۲ هزار مترمربع از دیواره های منطقه چهار چهره جدیدی به خود گرفت.

فرخی با اشاره به اقدامات مشابه گفت: قابل ذکر است در نیمه اول سال جاری حدود ۳۷۰۰ مترمربع از دیواره های معابر بزرگراهی و محلی منطقه چهار به نقاشی های دیواری و رنگ آمیزی های متنوع آراسته و پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۵۰۰ مترمربع دیگر در این طرح به دیواره های رنگین منطقه افزوده شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار خاطرنشان کرد: به منظور افزایش طول عمر رنگ آمیزی ها، شستشو و رسیدگی به سازه های تبلیغاتی، دیواره ها و المان های شهری به طور مستمر انجام می شود.

وی در ادامه به دیگر اقدامات انجام شده این طرح از جمله رنگ آمیزی نرده، پایه چراغ، سرویس بهداشتی، مخازن بازیافت، نیمکت و آبخوری ها … اشاره داشت.

 

 

روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار