یانگ گوانگ سخنگوی دفتر امور هنگ کنگ و ماکائوی شورای دولتی چین روز جمعه ۱۵ نوامبر ۲۴ آبان اعلام کرد: شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین چندی پیش در برزیل سخنان مهمی را درباره مساله هنگ کنگ ایراد کرد و موضع جدی دولت مرکزی چین درباره جلوگیری از خشونت و آشوب در هنگ کنگ را تشریح کرد که این دفتر در راستای اجرای این رهنمودها قاطعانه از مجازات قانونی مجرمان و خشونت طلبان توسط دولت منطقه اداری هنگ کنگ و احیای هرچه سریع تر نظم در این منطقه پشتیبانی می کند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۵:۲۳ کد خبر : 87983

یانگ گوانگ گفت: رییس جمهور چین به تحولات هنگ کنگ بسیار توجه نشان می دهد و در حاشیه یازدهمین دیدار سران کشورهای گروه بریکس سخنان مهمی را درباره این منطقه ایراد کرد و موضع جدی دولت مرکزی چین در مساله هنگ کنگ را بیان نمود. در سخنان شی جین پینگ به آسیب جدی و ماهیت جرائم خشونت آمیز در هنگ کنگ اشاره شده و موضع و برخورد اساسی دولت مرکزی چین درباره این مساله تشریح شده و فوریترین وظایف کنونی دولت هنگ کنگ مشخص شده و درباره تثبیت اوضاع هنگ کنگ جهت گیری شده است. این سخنان پشتیبانی قوی از دولت هنگ کنگ به ریاست کری لام و تشویق بزرگی برای شهروندان هنگ کنگ بوده و نیز هشدار جدی برای آشوب طلبان و حامیان پشت پرده آنان به شمار می رود.

این مقام چینی افزود که ما ضمن اجرای قاطع نکات این سخنرانی و پشتیبانی از زمامداری قانونی دولت منطقه هنگ کنگ به ریاست کری لام و اجرای قانون توسط پلیس این منطقه، قاطعانه از پیگیری ها و مجازات قانونی آشوب طلبان و مجرمان توسط نهادهای قضایی حمایت کرده و انسجام نیروهای محافل مختلف هنگ کنگ برای جلوگیری از خشونت و حفظ قانونمداری و ثبات را تشویق می کنیم تا ناآرامی هنگ کنگ هر چه سریع تر پایان یافته و ثبات اجتماعی هنگ کنگ احیا شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار