صبح چهارشنبه ۲۲ آبان/ ۱۳ نوامبر، به دعوت میشل بولسونارو بانوی اول برزیل، پنگ لی‌یوان، همسر شی جین‌پینگ رییس جمهوری خلق چین، در فعالیت ویژه بانوان رهبران کشورهای بریکس حضور یافت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۵:۲۹ کد خبر : 87900

همراهی میشل بولسونارو از کاخ ریاست جمهوری برزیل بازدید کردند. پنگ لی‌یوان به گرمی با بانوان برزیل و آفریقای جنوبی احوال پرسی کرده و با یکدیگر عکس گروهی گرفتند. آنان همچنان به طور مشترک به تماشای ارکستر سازهای بادی نوجوانان برزیل نشسته و صمیمانه با اجراکنندگان گفت و گو گردند.

بانوی اول چین اظهار داشت: فعالیت های امروز سبب شد تا من به طور کامل جذابیت های خاص فرهنگ و هنر برزیل را احساس کنم. باوجود آن که از نظر جغرافیایی، چین و برزیل فاصله زیادی با هم دارند، اما دوستی دو کشور در قلب مردم ریشه دارد. امسال چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماسی پکن و برازیلیا است و دو کشور به این مناسبت سری جشن های فرهنگی برگزار کردند که مورد استقبال و پسند مردم دو کشور قرار گرفته‌است. امیدوارم دو طرف به مبادلات و هم آموزی های فرهنگی ادامه دهند و فاصله معنوی بین دو ملت را نزدیک‌تر بسازند تا درخت دوستی چین و برزیل برای همیشه سبز بماند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار