مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت :کاهش مصرف سوخت ، کاهش سوانح رانندگی و آلاینده های زیست محیطی از مزیت های توسعه حمل ونقل ریلی در کشور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه آهن شبیه عروق یک بدن باید پیوستگی خود را حفظ کند و ارزش این شق حمل ونقل به پیوستگی و اتصال آن به خطوط ریلی دیگر کشورهای منطقه است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۸:۴۶ کد خبر : 87723
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه کمی و کیفی حمل و نقل ریلی و قطارهای پرسرعت با استفاده از فناوری‌های جدید از مهمترین اولویت‌های دولت در سال‌های اخیر بوده است.
به گزارش پایگاه خبری راه مردم به نقل ازروابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در نشست خبری هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه های آینده در جمع خبرنگاران افزود: کاهش مصرف سوخت ، کاهش سوانح رانندگی و آلاینده های زیست محیطی از مزیت های توسعه حمل ونقل ریلی در کشور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه آهن شبیه عروق یک بدن باید پیوستگی خود را حفظ کند و ارزش این شق حمل ونقل به پیوستگی و اتصال آن به خطوط ریلی دیگر کشورهای منطقه است.
مدیر عامل راه آهن اظهار داشت: مزیت راه آهن در پیوستگی و اتصال به خطوط ریلی دیگر کشورهای جهان است و اگر این پیوستگی قطع شود حمل و نقل ریلی موفقیتی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه اتصال خطوط ریلی ایران به شبکه ریلی کشورهای همسایه و منطقه از اولویت های شرکت راه آهن است گفت: در اجرایی شدن این رویکرد استفاده از پشتیبانی های فنی اتحادیه بین المللی راه آهن ها برای ما اهمیت زیادی دارد.
رسولی با بیان اینکه برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه های آینده توسط اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) در ایران موفقیت دیپلماسی بزرگی برای شرکت راه‌آهن است، گفت: همواره افرادی که در حوزه حمل و نقل ریلی فعال هستند انسان های مهربان و سخت کوشی هستند که به شدت به توسعه حمل و نقل ریلی در سطح بین المللی و در کنار هم فکر می کنند..
مدیر عامل راه آهن افزود: رعایت استانداردها و دستورالعمل های اتحادیه راه آهن ها (UIC) برای یکسان سازی قوانین و مقررات در سطح بین المللی اهمیت زیادی دارد و راه آهن ایران همواره از کمک های علمی و تخصصی این اتحادیه در برخوردار است.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار