فیلم پخش زنده «رژه ۲۰۱۹» رادیو و تلویزیون مرکزی چین با کیفیت ۴ هزار روز جمعه ۱۷ آبان/ عقرب، ۸ نوامبر به وقت محلی در دانشگاه آتن روی پرده رفت؛ نسخه یونانی این فیلم که نخستین بار در جهان نمایش داده می شد، در میان معلمان و دانشجویان بازتابهای گرمی داشت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۶:۳۴ کد خبر : 87597

فیلم پخش زنده «رژه ۲۰۱۹» با کیفیت ۴ هزار که تولید رادیو و تلویزیون مرکزی چین است، با نمایش جلوه های آئین پرشکوه هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، دستاوردهای عظیم چین باز رو به خارج و دارای اعتماد به نفس در ۷۰ سال گذشته و روحیه همبستگی سراسر کشور، به بیش از ۴۰ زبان از جمله یونانی و فارسی ترجمه شده و در سراسر جهان پخش می شود.

کونستانتینوس گریواس استادیار جغرافیای سیاسی دانشکده نظامی دانشگاه آتن که به مدتی طولانی مسیر توسعه صلح آمیز چین را پیگیری کرده است، پس از تماشای فیلم رژه ۲۰۱۹ گفت: چین در سالهای اخیر در ابعاد مختلف در تراز و مقام درجه اول جهان قرار گرفته و به کشوری تاثیرگذار در جهان تبدیل شده است. قدرت نظامی چین برای حفظ صلح جهان مفید است.

وی افزود: در پیشنهاد کمربند و جاده مشاهده می شود که سیاست خارجی چین جهان را به همکاری هدایت می کند نه تقابل و این موضوع برای حفظ ثبات و پیشبرد توسعه جهان اهمیت دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار