پنگ لی‌یوان بانوی اول چین سه‌شنبه ۱۴ آبان(۵ نوامبر) همراه با بریژیت مکرون بانوی اول فرانسه از دبیرستان زبان‌های خارجی دانشگاه زبان‌های خارجی و مطالعات بین المللی شانگهای بازدید کردند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۲:۵۵ کد خبر : 87517

در بدو ورود آنان دانش آموزان در صف های منظم و با تکان دادن پرچم‌های چین و فرانسه از آنان استقبال کردند. بانوان اول دو کشور پس از آشنایی با نحوه اداره و تبادلات بین المللی این مرکز آموزشی توسط مدیر آن از کلاس زبان فرانسه حاضر شدند که معلم در حال صحبت درباره فرهنگ و آداب غذا خوردن در فرانسه بود. بانوان اول چین و فرانسه با علاقه مندی همراه با دانش آموزش این مطالب را شنیدند و صمیمانه پرسش های دانش آموزان را پاسخ دادند. در کلاس میراث فرهنگی غیر مادی چین، بانوان اول دو کشور در یادگیری هنرهای سنتی مثل ساختن مجسمه‌ با خمیر نان، کاغذ‌بری و گلدوزی با دانش آموزان همراه شدند. دانش آموزان نیز با اشتیاق آثار خود را به همسران رهبران دو کشور ارائه دادند.

علاوه بر آن، بانوان اول دو کشور به تماشای نمایش هایی به زبان چینی و فرانسوی از جمله رقص و آواز و تئاتر سنتی نشستند که همه مراحل آن از جمله نویسندگی و کارگردانی توسط خود دانش آموزان انجام شده بود. پنگ لی‌یوان خاطر نشان کرد که فرهنگ می تواند فرای محدودیت های زمانی و مکانی تبادلات درونی و داخلی را گسترش دهد. وی ابراز امیدواری کرد که نوجوانان دو کشور بتوانند از طریق برقراری پیوند میان فرهنگ‌های چین و فرانسه، دوستی دو کشور را درخشان‌تر سازنند. بانوی اول فرانسه نیز گفت که دانش و توانایی هنری دانش آموزان و همچنین عشق آنان به فرهنگ فرانسه و پاس داشتن میراث فرهنگ چین او را به شدت تحت تأثیر قرار داده است و خواهان گسترش تبادلات و ترویج دوستی بین نوجوان فرانسه و چین شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار