امروز سه شنبه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) دومین نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای گشایش یافت. شی جین پینگ رییس جمهوری چین در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت که اطمینان دارد دورنمای توسعه اقتصاد چین روشن است. این سخن وی نشانگر پایه محکم حفظ توسعه سالم، باثبات و پایدار اقتصاد چین و اعتماد کامل به احیای اقتصاد جهان است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۸ کد خبر : 87508

طی سالهای اخیر، حمایتگرایی و تفکر ضد جهانی شدن همواره پررنگ تر شده و اقتصاد جهان دچار رکود و ضعف شده اس و این درحالی است که اقتصاد چین رشد با ثبات خود را حفظ کرده و با قدرت اعتماد خود به جهانی شدن اقتصاد را تقویت کرده است. در نه ماهه اول سال جاری، ارزش کل تولیدات داخلی چین همچنان رشد ۶٫۲ درصدی خود را حفظ کرده است. گزارش محیط بازرگانی سال ۲۰۲۰ بانک جهانی حاکی از آن بود که محیط بازرگانی چین از رتبه ۴۶ به ۳۱ ارتقا یافته است.

چین با بازار ۱٫۴ میلیاردی خود و داشتن بزرگترین جمعیت متوسط جهان توانسته است یک برنامه راهبردی روشن شامل سیاست های انعطاف پذیر و اصلاحات و نوآوری پایدار را ایجاد کند که ضامن توسعه با کیفیت و پایدار اقتصاد چین خواهد بود.

گشودن مداوم درها و بهبود مداوم اجرای سیاست درهای باز، بهبود محیط بازرگانی و تعمیق همکاری دو جانبه و چند جانبه و پیشبرد مداوم ساخت مشترک کمربند و جاده از جمله اقداماتی است که عزم چین را برای همگام شدن با دیگر کشورهای جهان و تحقق توسعه مشترک نشان داده است.

چین باز هم فرصت های بیشتری را برای بازار، سرمایه گذاری و توسعه دیگر کشورهای جهان ایجاد خواهد کرد تا با تحقق توسعه مشترک همواره در کمک به ایجاد اقتصاد باز در جهان و ایجاد یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک سهم مثبت داشته باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار