رادیو و تلویزیون مرکزی چین ۱۴ آبان (۵ نوامبر) در مطلبی تحت عنوان « نیروی محرکه چین برای رشد اقتصاد باز جهان » به این موضوع پرداخته است که شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز سه شنبه در آئین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی واردات چین پیشنهادهای سه گانه ای را با هدف پیشبرد روند جهانی شدن اقتصاد عنوان کرد

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۱ کد خبر : 87506

وی اقدامات پنجگانه چین برای پیشبرد گشایش درهای خود به سوی جهان در سطحی بالاتر را اعلام کرد که باعث تزریق نیروی محرکه به پیشرفت اقتصاد باز جهان و ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک خواهد شد و آرزوی صادقانه چین برای تحقق توسعه مشترک با دیگر کشورهای جهان را به نمایش می گذارد که نشانه مسئولیت پذیری یک کشور بزرگ است.

در این تحلیل تاکید شده است که گشودن درها نماد برجسته چین امروز است، برگزاری نمایشگاه واردات اقدام مهم چین است که درهای خود را به جهان گشوده است. چین به عنوان دومین جامعه اقتصادی جهان مسئولانه و به روشنی تعهد کرده است که درهای خود را به روی جهان بیشتر باز کند. گشوده تر شدن درهای چین بی شک فرصت های بیشتری را برای بازار، سرمایه گذاری و توسعه کشورهای مختلف جهان فراهم خواهد آورد که نشان می دهد چین به نیروی اصلی توسعه اقتصاد با درهای باز و ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک تبدیل شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار