رادیو و تلویزیون مرکزی چین روز شنبه ۲۷ مهر/ میزان، ۱۹ اکتبر تفسیری تحت عنوان «چین توان تحقق اهداف تعیین شده در اقتصاد کلان خود را دارد» منتشر کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۲ کد خبر : 86860

در این مقاله آمده است: در نشست جهانی صنعت واقعیت مجازی سال ۲۰۱۹، لیو هه معاون نخست وزیر چین طی سخنانی سه پیام به جهان ارسال کرد که عبارتند از: عدم تغییر در اوضاع اساسی رو به رشد اقتصاد چین در طولانی مدت، حصول پیشرفت واقعی در رایزنی اقتصادی و تجاری چین و آمریکا در زمینه های زیاد و بنا شدن پایه ای مهم برای امضای توافقنامه مرحله ای بین دو کشور، و اعتماد و توانایی کامل چین برای تحقق اهداف تعیین شده در اقتصاد کلان خود.

بنا به گزارشها میزان تولید ناخالص داخلی چین در سه فصل نخست سال جاری ۶٫۲ درصد رشد داشته و چین از میان جوامع اقتصادی عمده جهان از لحاظ میزان رشد در مقام نخست قرار گرفته است. این امور نشانگر مقاومت و توان بالای چین در مقابله با خطرات احتمالی و توان شایسته تقدیر دولت چین در استفاده منطقی از ابزارهای سیاستگذاری است.

در این مقاله با اشاره به اصطکاک تجاری چین و آمریکا تأکید شده است: پایان جنگ تجاری برای هر دو طرف چین و آمریکا و جهان سودمند است و این تازه ترین تفاهم حاصل شده بین چین و آمریکا است. فارغ از هر گونه تحولی در جهان، چین با بهره مندی از پایه خوب و نیروی محرکه قوی، توان مقاومت و فضای بزرگی برای عمل و ابزارهای سیاست کلان برای مقابله با هر گونه چالشی دارد و با اعتماد به نفس کامل قادر به تضمین تحقق اهداف تعیین شده در اقتصاد کلان و پیشبرد توسعه با کیفیت بالای اقتصاد خود می باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار