برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی امپکس (کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته تهران) از ۲۹ مهرماه تا ۲ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۱ کد خبر : 86709

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راه مردم  : توجه به صنعت کیف، کفش، چرم به لحاظ رتبه چهارم اشتغال زایی این صنعت در بین صنایع دیگر داخلی و پتانسیل بالای صادراتی و ارز آوری ، موجب پویایی در داخل کشور و شکوفایی هر چه بیشتر در خارج از مرزها می شود .

رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز در نشست خبری که در روز سه شنبه برگزار شد گفت :

در حال حاضر کفش ایرانی به کشورهایی همچون عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه صادر می‌شود.

این نشست خبری با همراهی ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی امپکس با حضور رسول شجری رییس اتحادیه صنف کفاشان دست دوز تهران و رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه و دیگر اعضا این ستاد از جمله آقایان حمید نجار زاده، رضا بصیر، کاوه آذری، سید محمود موسوی، امیر شهاب شاه میری و داور پناه برگزارشد.
رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز استان تهران با بیان اینکه واحدهای فعال در این صنعت توانایی تولید دو برابر نیاز کشور را دارند، گفت: اگر مواد اولیه و سرمایه در گردش واحدهای فعال در این حوزه تامین شود ما می‌توانیم نیاز ۴۰۰ میلیون نفر به کفش با کیفیت را تامین کنیم. این یعنی علاوه بر تامین نیاز داخل از پتانسیل بالایی برای صادرات برخوردار هستیم.

رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران اعلام کرد: ششمین نمایشگاه بین‌المللی چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته از ۲۹ مهرماه لغایت ۲ آبان ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌اللملی برگزار خواهد شد. در این دوره نمایشگاه با افزایش فضا نسبت به سال های گذشته فضایی بالغ بر ۱۵ هزارمترمربع در نظر گرفته شده است و ۱۸۳شرکت ایرانی و خارجی شامل چین، ترکیه و نمایندگان آلمان و ایتالیا در این نمایشگاه حضور دارند.

وی تصریح کرد: ما با دغدغه احیاء تولید و ارتقاء تکنولوژی صنعت کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته فقط تولید کنندگان و شرکت‌های خارجی با تکنولوژی، ماشین‌آلات، مواد اولیه و طراحی‌ها را در ششمین نمایشگاه امپکس خواهیم داشت و هیچ شرکت خارجی اجازه عرضه و ورود محصولات کشور خود را ندارد.

شجری در مورد آمار واردات خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، سال گذشته میزان واردات کفش ما در حدود ۵۰۰ میلیون دلار بوده است اما آمار اعلام شده از سوی کشورهای صادرکننده به ایران ۷۰۰- ۸۰۰ میلیون دلار بوده است. اما طبق آمارها طی سال‌های اخیر ۶۱۰ میلیون دلار کاهش واردات داشته‌ایم و هیچ کمبودی هم در بازار دیده نشده است.
وی در مورد صادرات ایران نیز گفت: در سال ۹۶ میزان صادرات ما ۸۸ میلیون دلار به صورت رسمی و ۱۰۹ میلیون دلار به صورت غیر رسمی بوده است که رقم غیررسمی آن در سال ۹۷ به ۱۷۰ میلیون دلار رسیده است.
شجری درباره نمایشگاه امپکس گفت: این نمایشگاه برای هشتمین سال متوالی برگزار می‌شود. در هشت سال برگزاری این نمایشگاه، موفقیت‌های بسیاری حاصل و شرایط این صنعت را تغییر داده است. در سال‌ها گذشته فاصله زیادی بین صنعت کیف و کفش ایران با موارد مشابه خارجی آن ایجاد شد؛ اما با برگزاری این هشت دوره نمایشگاه توانسته‌ایم همگام با تکنولوژی روز دنیا، صنعت کیف و کفش ایران را به دنیا معرفی کنیم. در طی این چند دوره نمایشگاه‌ها کشورهای چین، ترکیه، تایلند، آلمان، هند و پاکستان نیز حضور داشته‌اند.
در ادامه نشست خبری دکتر امیرشهاب شاه میری دبیر نخستین کنفرانس کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در خصوص برگزاری میز گرد ها ی تخصصی و کارگاههای آموزشی  این صنعت  همزمان و موازی با برگزاری نمایشگاه خبر داد .

شاه میری افزود:

  • بررسی چالشهای بین این صنعت و دانشگاه
  • – بررسی چالشهای بین صنعت کیف، کفش، چرم و دولت
  • – و برگزاری ۱۴ کارگاه آموزشی با متخصصان این صنعت
  • و حضور ۳۰ استارت آپ خدماتی در این حوزه صنعتی
  • و نگاهی به اشیاء و ابزار های قدیمی این صنعت در موزه این نمایشگاه بین المللی امپکس (کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته تهران)

از جمله برنامه های این کنفرانس همزمان با نمایشگاه بین المللی امپکس خواهد بود

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار