بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر امروز (۲۱ مهرماه)‌ همراه با احتمال بارش پراکنده، شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها مهیا و بهبود نسبی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۴ کد خبر : 86439

به گزارش راه مردم، بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح امروز (۲۱ مهرماه) در برخی مناطق پرتردد با افزایش غلظت ذرات معلق روبه‌رو خواهیم شد. اگرچه با افزایش میزان ناپایداری جوی و رشد ابرناکی در ساعات اولیه روز بیشینه غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهند بود.

به‌تدریج با افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر همراه با احتمال بارش پراکنده، شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها مهیا  و بهبود نسبی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود. با کاهش سرعت باد در اواخر وقت امروز در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم شرایط جوی آرام تا صبحگاه روز دوشنبه (۲۲ مهر ماه) و با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. با برقراری جو آرام، افزایش پایداری جوی و کاهش دما در طی روز شرایط نامطلوب در برخی مناطق ادامه خواهد داشت.

در ساعات پایانی دوشنبه کاهش میزان ناپایداری جوی همزمان با ازدیاد حجم ترافیک سبب تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در برخی از مناطق پرتردد می‌شود و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۳ و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار