رئیس شورای شهر تهران تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی را زمینه از بین رفتن درآمد پایدار شهرداری‌ها دانست.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۶ کد خبر : 86397

به گزارش راه مردم، محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که یکشنبه‌ها از ساعت ۷ صبح اعضای شورای شهر فعال هستند؛ چرا که جلسات هم اندیشی داریم، گفت: اعضای شورا در مورد منابع و درآمدهای شهرداری صحبت‌هایی کردند و قرار بر این شد که بودجه شهرداری مقداری از حالت انقباضی خارج شود و از ۱۰۹ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد. تا بر همین اساس طرح‌های عمرانی با شدت بیشتری پیگیری شود.

وی در واکنش به گلایه های فرمانده انتظامی تهران گفت: بهتر است مسائل بین مدیران اجرایی بین خودشان باشد و این که سردار رحیمی درخواست هایی داشته تا بودجه‌ای برای امنیت شهر به آنها تخصیص یابد، باید بررسی شود.

وی با بیان این که یک زمانی شهربانی و شهرداری با هم بوده اما بعد از مدتی جدا شدند، گفت: بودجه‌های امنیتی از شهرداری جدا شده و برای بررسی اختصاص دوباره باید دید که در تاریخ بلدیه این مسئله وجود داشته یا خیر و خواستم که در این زمینه به من گزارشی ارائه شود. هر چند که مدیریت شهری کمک‌هایی را در حوزه پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه می‌کند، ولی اختصاص بودجه امنیت مسئله‌ جدیدی است و اطلاعات‌مان در این زمینه تکمیل نیست.

وی همچنین گفت: در این جلسه شورای شهر، نامه فرمانداری در مورد اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه افزایش انتصاب جوانان بررسی شد و اعضای شورا صرفا با تغییر برخی عناوین نسبت به این اعتراض واکنش نشان دادند و آن را پذیرفتند.

وی با بیان این که همچنین در جلسه امروز در مورد یک فوریت ایجاد موزه تهران در دفاع مقدس صحبت شد و یک فوریت آن به تصویب رسید، گفت: این طرح به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده می‌شود تا در مورد آن بررسی‌های بیشتری انجام شود.

هاشمی در مورد سرانجام لایحه مالیات بر ارزش افزوده که در مجلس در حال پیگیری است، گفت: در حال حاضر خیزی برداشته شده که اسم عوارض تغییر کرده و آن را تبدیل به مالیات کند که ما با این موضوع در دولت مخالفت کردیم و از نمایندگان مجلس نیز خواستیم که به این مسئله رای ندهند.

هاشمی با بیان این که این موضوع برای شهرداری‌ها خطرناک است؛ چرا که این درآمد آنها به صندوق بودجه واریز می‌شود، گفت: از آن جایی که دولت خرج و مخارج زیادی دارد یا بودجه را به شهرداری‌ها نمی‌دهد و یا اگر بدهد مقدار کمی می‌دهد، به همین دلیل با تصویب این لایحه به درآمدهای پایدار شهرداری‌ها لطمه می‌خورد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا به حواشی روز گذشته کارمندان مترو واکنش نشان نمی‌دهید، گفت: مسائل پرسنل مهم است و نمی‌توان علنی در مورد آنها صحبت کرد؛ هر چند اطلاعاتم در این زمینه کم است و بهتر است از معاون شهردار سوال کنید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار