وزیر راه و شهرسازی از عملیاتی شدن ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تا پایان سال خبر داد و افزود: طرح اقدام ملی در یک مسیر طبیعی و رو به رشد قرار دارد و در استان‌های مختلف در حال پیگیری است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۳۳ کد خبر : 85597

محمد اسلامی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین گام در این طرح، نیازسنجی بود تا براساس میزان تقاضا و نیاز بتوانیم برنامه را برای هر شهری در قالب یک سامانه  تعریف و تبیین کنیم که این مرحله را به خوبی پشت سر گذاشتیم و هم اکنون در مرحله تایید نهایی این طرح هستیم و برای بیش از ۱۸۰ هزار واحد، کارهای اجرایی آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: یعنی در مرحله آماه سازی زمینه ها و یا در مرحله احداث ساختمان قرار دارد از این رو با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شده و با رایزنی ها با دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی که می توانند به مدد این اقدام ملی بیایند انشاالله تا پایان سال، هر ۴۰۰ هزار واحد  را عملیاتی خواهیم کرد. با این تاکید که تا پایان سال ۱۳۹۹ این طرح ها به پایان برسند.

اسلامی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کمک به مستاجران نیز اظهار داشت: نکته حائز اهمیت در خصوص بحث مستاجران این است که مالکین عزیز مراعات مستاجران را بکنند و این رابطه به صورت متقابل باشد.

وی با بیان اینکه اقدام مهمی که ما در این خصوص انجام داده ایم تخفیفات مالیاتی برای کسانی بود که مراعات مستاجران را می کنند، گفت: این طرح به دولت فرستاده و تصویب شده و برای اصلاح نهایی و تصویب به مجلس ارسال شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار