رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افتتاح پنجمین بوستان ویژه بانوان تهران در منطقه ۴ گفت: برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا با توجه به شرایط مناطق بوستان‌های ویژه بانوان در دیگر مناطق نیز احداث شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۴ کد خبر : 84872

به گزارش راه مردم، زهرا صدر اعظم نوری در حاشیه افتتاح بوستان مرضیه حدیدچی (دباغ) ویژه بانوان گفت: در راستای ایجاد عدالت و برقراری امکانات برابر برای همه شهروندان این بوستان احداث شده است چراکه زنان به دلیل رعایت حجاب در جامعه نمی‌توانند بدون حجاب از فضاهای عمومی استفاده کنند و سلامتی آنها تحت تاثیر این امر قرار می‌گیرد.

وی افزود: بر همین اساس مقرر شد بوستان‌های ویژه بانوان احداث شود تا آنان بتوانند در این بوستان‌ها بدون حجاب از آفتاب محیط استفاده کنند و از این طریق سلامت بانوان افزایش پیدا کنند. پنج بوستان ویژه بانوان تاکنون در شهر تهران احداث شده است.

صدراعظم نوری ادامه داد: بوستان مرضیه حدیدچی با هدف گرامیداشت این بانوی بزرگوار به مساحت ۳۵ هکتار امروز به بهره برداری رسید.

وی در خصوص احداث بوستان‌های ویژه بانوان در سایر مناطق تهران گفت: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا با توجه به شرایط مناطق بوستان‌های دیگری ویژه بانوان در مناطق دیگر افتتاح شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: خوشبختانه در بودجه سال ۹۷ و ۹۸ ردیفی در نظر گرفته شده که کلیه جرایم ناشی از قطع درختان در تهران فقط برای تملک باغات مورد استفاده قرار گیرد. امیدواریم در مناطق دیگر به ویژه مناطق مرکزی و مناطق کمتر برخوردار با تملک این باغات شاهد احداث بوستان باشیم. در حال حاضر نیز در مناطق ۶، ۸ ، ۱۰ و ۱۷ برای احداث بوستان‌های عمومی اقدام شده که دو بوستان بهره برداری شده و دو مورد دیگر در حال پیگیری است.

این بوستان پنجمین بوستان مخصوص بانوان در تهران است که در حاشیه بزرگراه شهید بابایی قرار دارد.

 

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار