رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مشکلات چندین دهه پارک جنگلی چیتگر منجر به نابودی ۹۵هکتار از درختان آن شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۱:۵۲ کد خبر : 84350

به گزارش راه مردم، زهرا صدراعظم نوری درباره آخرین وضعیت بوستان جنگلی چیتگر در جمع خبرنگاران، با تأکید بر این نکته که کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به صورت مستمر بازدیدهای میدانی از بوستان‌ها و فضای سبز دارد، گفت: مأموریت ویژه‌ای بر عهده کمیته محیط زیست برای نظارت از فضاهای سبز پایتخت قرار دارد که در این بین بوستان جنگلی چیتگر نیز مورد بازدید قرار گرفت.

او با تأکید بر این نکته که خشک شدن بوستان چیتگر مورد توجه قرار گرفت، گفت: باتوجه به خشک شدن بخشی از درختان بوستان چیتگر، جلسه‌ای با حضور شهردار منطقه ۲۲ برگزار شد و در آن جلسه اقدام‌هایی که مدیریت شهری برای جلوگیری از گسترش خشک شدن بوستان چیتگر انجام داده بود، بررسی شد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر این نکته که بوستان جنگلی چیتگر ۸۰۰ هکتار است، گفت: این بوستان در دهه ۴۰ احداث و به عنوان ریه پایتخت شناخته می‌شود.

صدراعظم نوری افزود: مشکلات چندین دهه پارک جنگلی چیتگر منجر به نابودی ۹۵هکتار از درختان آن شده است.

او ادامه داد: تغییرات اقلیمی و گرمای هوا در کنار دیگر موضوعات مانند بیماری از دیگر عواملی بود که تا به امروز موجب شد بخشی از درختان بوستان چیتگر دچار آسیب شوند.

نوری در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه که آیا ساخت و سازهای گسترده در منطقه ۲۲ موجب خشک شدن قسمتی از درختان بوستان چیتگر شده است یا خیر، گفت: بوستان چیتگر محلی نیست که مورد تصرف شخص و یا نهادی قرار بگیرد و تبدیل به مجتمع مسکونی و یا تجاری شود.

او با اشاره به توده‌گذاری در محدوده این پارک گفت: ممکن است توده‌گذاری محدود برای فضای تفریحی در بوستان چیتگر صورت گرفته شده باشد که این موضوع جدا از ساخت و ساز گسترده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تأکید کرد: بوستان چیتگر ۸۰۰ هکتار فضا دارد که حتما در این فضا ساخت و ساز‌هایی هم صورت گرفته است.

صدراعظم نوری با تأکید بر بحران آب در کشور، گفت: بحث تأمین آب در کشور موضوعی جدی است و باید تلاش کنیم آبی که به دست می‌آوریم در مصارف مناسب و شکل‌های متناسب با اقلیم کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار