به گزارش راه مردم :حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاوندر نشست هم‌اندیشی مدیران عامل تعاونی توسعه و عمران کشور در محلات گفت: سهم این بانک برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی ۲۰ هزار میلیارد ریال است و براین اساس این میزان تسهیلات به جامعه هدف پرداخت می‌گردد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۱۵ - ۱۴:۳۰ کد خبر : 8433

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت بیکاری در کشور طرح ملی اشتغال پایدار روستایی از سوی مجلس شورای اسلامی مصوب و توسط دولت تدبیر و امید ابلاغ شد.

مهدیان بابیان اینکه ۳۲۰ هزار میلیارد ریال برای تحقق برنامه‌های اشتغال محور روستایی در بودجه پیش‌بینی‌شده است اظهار کرد: بر اساس طرح اشتغال پایدار روستایی، بالغ‌بر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست‌بانک و صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال فراگیر تخصیص‌یافته است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در بانک توسعه تعاون، ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ چهار تا ۱۰ درصد در بخش‌های مختلف برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی روستایی و عشایری پرداخت می‌کند.

مهدیان با تأکید بر اینکه اجرای طرح حمایت از اشتغال پایدار روستایی در اولویت نخست بانک توسعه تعاون قرار دارد، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات در قالب این طرح، فرصتی مناسب برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری محسوب می‌شود و در ادامه گفت: تخصیص این میزان اعتبار در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بی‌سابقه است اما از این ظرفیت و امکانات تاکنون در حد مطلوب بهره‌برداری نشده است

وی افزود: تنها حدود ۱۰ درصد متقاضیان درخواست تسهیلات در سامانه کارا را تعاونی‌ها تشکیل می‌دهند درحالی‌که قبل از تصویب و تخصیص این میزان بودجه، تقاضاهای بسیاری برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه‌شده بود.

مهدیان گفت: ۷۰ درصد تسهیلات اعتباری این بانک در بخش تعاون و ۳۰ درصد نیز در سایر بخش‌ها پرداخت می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار