سرمربی پدیده می‌گوید حق تیمش نسبت به تیم‌هایی چون پرسپولیس که بازیکن به تیم ملی امید نمی‌دهند، تضییع شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۱۱:۳۱ کد خبر : 8170

به گزارش راه مردم یحیی گل‌محمدی در فصل جدید هدایت پدیده مشهد را بر عهده دارد و می‌خواهد ناکامی فصل گذشته این تیم و حضور در رده یازدهم جدول را جبران کند. گل‌محمدی که در فصل نقل و انتقالات عملکرد فعالی را نداشته، معتقد است همانند تجربه‌های خود در صبا، تراکتورسازی و پرسپولیس می‌تواند با جوانان، نتایج مطلوبی بگیرد.

* به عنوان سوال اول دلیل انتخاب پدیده چه بود؟

به نظر من پدیده انتخاب خوبی بود زیرا این تیم هم مدیران با فکر و خوبی دارد و هم از جوانان خوبی بهره‌مند است. شرایط کار مناسب در این باشگاه فراهم بود تا بتوانیم عملکرد مناسبی داشته باشیم.

* وضعیت تیم چگونه است؟ آیا تمامی بازیکنان در دسترس هستند؟

نه متاسفانه. در شروع کار حسین مرادمند و عبدالله حسینی را در خط دفاعی از دست دادیم و این دو بازیکن با مصدومیت مواجه شدند. همین کار ما را مشکل می‌کند. سه بازیکن ما نیز به  تیم ملی امید دعوت شند که این باعث شد شرایط تمرین ما خراب شود و چیزی که فکر می‌کردم اتفاق نیفتاد.

* شما سه بازیکن خود را به تیم ملی امید معرفی کردید اما تیم‌هایی همچون پرسپولیس، بازیکنان امید خود را که به تیم ملی دعوت شده بودند به اردوی خود برد. این نوعی تبعیض نیست؟

باشگاه‌های به اصطلاح بزرگ‌تر بازیکنان خود را به تیم ملی امید ندادند و این صورت خوشی ندارد. اینجا حق تیم‌هایی مثل ما در حال تضییع است. من روی آن سه بازیکن حساب باز کرده بودم و الان که تیم در اردو است، با این مساله مواجهم که بازیکنان اصلی خود را ندارم. اگر این بازیکنان را نداشته باشیم در ادامه فصل قطعا به مشکل برمی‌خوریم.  باید فکری به حال این قضیه بکنیم. ما تیمی نیستیم که بتوانیم در بازار نقل و انتقالات هزینه زیادی صرف خرید بازیکنان بکنیم. مخصوصا این که بخواهیم هزینه‌های سرسام‌آور داشته باشیم و بازیکنان گران قیمتی را به تیم خود اضافه  کنیم. این اتفاق تا به حال در باشگاه ما رخ نداده است. این را هم بگویم که شدیدا از نداشتن بازیکن رنج می‌بریم.

* تمرین‌های خود را با چند بازیکن پیگیری می‌کنید؟ آیا تعداد کافی بازیکن برای شروع فصل در اختیار دارید؟

خیر این گونه نیست. نفرات ما در تمرین با حضور بازیکنان پایه به زحمت به ۱۸-۱۹ نفر می‌رسد که اگر این بازیکنان پایه هم نباشند و با احتساب دروازه‌بانان در مجموع ۱۳-۱۴ بازیکن بیشتر در اختیار نداریم. این کارمان را در آغاز سخت کرده است. اگر قرار است باشگاه‌ها به تیم ملی امید بازیکن ندهند، ما هم از بازیکنان خود در اردو و تمرین‌ها استفاده می‌کنیم و به تیم ملی امید بازیکن نمی‌دهیم و اگر قرار است بازیکنان دعوت  شده به اردوی تیم ملی بروند، همه باشگاه‌ها باید همکاری و تعامل داشته باشند. این که باشگاهی بازیکن بدهد و باشگاه دیگری نه، به هیچ وجه صورت خوشی ندارد و ما به این مساله اعتراض داریم.

* فعالیت کمی در بازار نقل و انتقالات داشتید و بعضی از بازیکنان خود که ستون پدیده در فصل پیش بودند نظیر شهاب گردان، محمد قاضی و معین عباسیان را از دست دادید. آیا تمهیداتی برای این مساله دارید؟

علاوه بر این سه نفر، دو بازیکن دیگر نیز با اتمام قراردادشان از جمع ما جدا شدند. ما سعی کردیم با استفاده از این جوانان و تیم‌های پایه خود، کار را آغاز کنیم. مشکلاتی که گفتم و نبود بازیکنانم در تمرین و حضور نداشتن در برنامه‌های تاکتیکی ما باعث شد تا نتوانیم از بازی‌های تدارکاتی خود به خوبی استفاده کنیم. ما قصد داشتیم در این اردوی که در تهران برگزار کردیم دو بازی دوستانه داشته باشیم که با غیبت این ۵ بازیکن دل به این خوش کردیم که مصدوم دیگری ندهیم و بتوانیم با همین بازیکنان لیگ را آغاز کنیم.

* محمد خانزاده پس از حضور در جام جهانی آیا به پدیده بازمی‌گردد یا خیر؟

از ابتدا نیز برنامه‌ای برای حضور خانزاده در پدیده برای لیگ هجدهم نداشتیم. او هم تمایلی برای ادامه کار با پدیده نداشت. او به هر حال زحمات زیادی برای پدیده کشیده بود و توانست از این باشگاه به تیم ملی برود. این افتخاری برای ماست که نماینده‌ای در تیم ملی در جام جهانی داشته باشیم. برای او در تیم جدیدش آرزوی موفقیت می‌کنم.

* پدیده فصل گذشته را در رتبه یازدهم به پایان رساند. به نظر شما آیا می‌تواند عملکرد خود را جبران کند و در رتبه بهتری قرار بگیرد.

ما باید بتوانیم دو سه بازیکن دیگر جذب کنیم. من لیست مورد نظرم را به باشگاه داده‌ام. بازیکنان نیز باید تلاش و اراده بیشتری داشته باشند و مجموعه پدیده این را بخواهد که در فصل جدید حداکثر توانشان را برای عملکردی بهتر انجام دهند. اگر سه بازیکن ما از تیم ملی امید برگردند، کمی کار تیم سبک‌تر می‌شود.

* شما با تیم ملی ایران تجربه بازی در جام جهانی و همین طور گلزنی را دارید. عملکرد تیم ملی و بازی به نسبت دفاعی آن را چگونه ارزیابی کردید؟

نظر من نظر مردم است. اگر آن‌ها از عملکرد تیم ملی رضایت دارند، همین مهم است. به هر حال این ظاهر قضیه است. مردم از نتایج گرفته شده و نوع عملکرد تیم ملی راضی بودند. به نظر من می‌توانستیم با اعتماد بیشتر به بازیکنان خطوط هجومی خود در زمین حریف، مالکیت بیشتری داشته باشیم و حملات بیشتری را نیز روی دروازه حریفان انجام دهیم. گاهی اوقات که این اتفاق افتاد نشان دادیم که قدرت این کار را داریم و حتی می‌توانیم از آن سود هم ببریم. فکر می‌کنم بازیکنان تیم ملی با محدودیت روبه‌رو بودند و بیشتر تمرکز روی دفاع داشتند تا روی حمله. به هر حال این هم شیوه‌ای در مربی‌گری است و نمی‌شود از آن ایراد گرفت. من خودم فوتبال هجومی را می‌پسندم و در همه تیم‌هایی که در آن‌ها سرمربی بودم این شیوه را ترجیح دادم. در مجموع فکر می‌کنم نتایج گرفته شده راضی کننده بود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار