یک مطالعه جدید نشان می‌دهد جمعیت فقیر سالمند در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا افزایش خواهد یافت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۵:۰۲ کد خبر : 79272

به گزارش راه مردم  به نقل از دویچه وله، موسسه مطالعات اقتصادی آلمان در گزارش جدید خود اعلام کرد که به زودی از هر پنج فرد سالمند آلمانی، یک نفر در معرض فقر قرار گرفته است. این موسسه هشدار داده است که تا پایان سال ۲۰۳۹ میلادی، شمار افراد سالمند یا بازنشسته آلمانی با ریسک فقر مواجهند از ۱۶٫۸ درصد کنونی به ۲۱٫۶ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

بنیاد “برتلزمان” آلمان نیز در گزارشی جداگانه هشدار داده است که با وجود بهبود شرایط بازار کار آلمان در آینده، افراد کم مهارت با چالش‌های جدی در یافتن شغل مواجه خواهند شد. کریسوف شیلرف از نویسندگان این گزارش گفت: حتی با وجود پیشرفت در بازار کار، باید آماده مواجهه با افزایش محسوس تعداد افراد فقیر در بین سالمندان و بازنشستگان باشیم.

طبق تعریف رسمی دولتی، جمعیت در معرض فقر به کسانی گفته می‌شود که کمتر از ۶۰ درصد متوسط درآمد آلمان درآمد دارند. این گزارش افراد دارای درآمد کمتر از ۹۰۵ یورو در ماه را در زمره افراد در معرض فقر قرار داده است.

موسسه مطالعات اقتصادی آلمان هم چنین پیش بینی کرده است در سال‌های پیش رو، شمار افرادی که برای امرار معاش نیازمند دریافت کمک‌های دولتی هستند از ۹ درصد کنونی به ۱۲ درصد افزایش پیدا کند. در آلمان افرادی می توانند کمک‌های دولتی دریافت کنند که دارای کمتر از ۷۷۷ یورو در ماه باشند.

دولت آلمان با هدف برقراری مجدد تعادل در نظام بازنشستگی و رفاه اقتصادی افراد سالمند، در حال بازطراحی نظام بازنشستگی این کشور است که به عقیده نویسندگان گزارش، نخواهد توانست کمک خیلی زیادی به بهبود وضعیت بازنشستگان آلمانی کند. طبق قانون جدید، افراد برای بازنشسته شدن باید دارای ۳۵ سال سابقه کاری باشند.

در این گزارش که با مطالعه بر روی درآمد و هزینه بیش از ۳۰ هزار بازنشسته و سالمند آلمانی تهیه شده به دولت توصیه شده است بهبود حمایت های بیمه‌ای به ویژه در بخش درمان را برای مدیریت بهتر هزینه‌های این گروه در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار