رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از عرضه ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۷:۵۰ کد خبر : 76933

 

عباس تابش، با اشاره به توزیع بخشی از چای وارداتی با ارز دولتی در طرح محرم و صفر اظهار کرد: در هفته‌های گذشته چندین جلسه با شرکت‌های واردکننده چای داشتیم و با توجه به اسناد چای وارداتی با ارز رسمی، گزارش کاملی از این بررسی‌ها را به ستاد تنظیم بازار اعلام کردیم.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی شناسایی شدند که این میزان چای برای طرح محرم و صفر و تامین چای مورد نیاز در این طرح تخصیص یافت.
به گزارش راه مردم، آمار واردات چای با ارز دولتی نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پیش از ۱۸ خرداد ماه، حدود ۲۰ هزار تن چای با ارز دولتی به کشور وارد شده است و پیش از این نیز سازمان حمایت از شناسایی ۷۰ شرکت واردکننده چای با ارز دولتی خبر داده بود.

بازار چای داغ شد؛ ۲۰هزار تن چای وارداتی با ارز ۴۲۰۰تومانی کجا رفت؟
بر همین اساس لازم است تا مشخص شود، شرکت‌های واردکننده چای که بیش از ۱۹ هزار و ۲۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی را تا پیش از اواسط خرداد ماه به کشور وارد کرده بودند، آیا مابه‌التفاوت ارز دولتی و ارز نیمایی را پرداخت کرده‌اند و در غیر اینصورت، این چای وارداتی با ارز دولتی با چه قیمت و به چه شکلی در بازار توزیع شده است؟

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار