شمار افراد بیکار آلمانی در ماه گذشته ۴۴ هزار نفر افزایش یافت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۱:۵۱ کد خبر : 75214

به گزارش راه مردم به نقل از اسوشیتدپرس، نرخ بیکاری تعدیل یافته آلمان تا پایان دوازده ماه منتهی به اوت با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۵.۱ درصد افزایش یافت تا مشکلات بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا بیش از پیش تشدید شود. وزارت کار آلمان در گزارشی اعلام کرد که ۲.۳ میلیون نفر بیکار در این کشور ثبت شده‌اند که ۴۴ هزار نفر بیشتر از تعداد بیکاران در ماه ژوئیه است.

اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال وارد رشد منفی شد و ۰.۱ درصد کوچک‌تر شد. این نگرانی وجود دارد که با توجه به در پیش بودن مساله برگزیت و تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین، اقتصاد آلمان بیش از پیش تحت شرایط وخیم خارجی قرار گیرد.

لازم به ذکر است که  متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۵۵ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰ با ۱۱.۵ دصرد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.

از سوی دیگر نرخ بیکاری در همسایه شمالی آلمان یعنی دانمارک بدون تغییر باقی ماند. طبق اعلام تردینگ اکونومیکس، متوسط نرخ بیکاری این کشور در دوازده ماه منتهی به ژوئیه به مانند ماه ژوئن در سطح ۳.۸ درصد باقی ماند. این نرخ بیکاری هنوز بالاترین نرخ ثبت شده در این کشور شمالی اروپا از نوامبر سال گذشته تاکنون محسوب می شود.

در این مدت شمار بیکاران دانمارکی با ۴۱ نفر کاهش به ۱۰۴ هزار و ۹۱۶ نفر رسیده است. متوسط نرخ بیکاری در دانمارک طی بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۶۸ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به اوت ۲۰۱۰ با ۶.۲ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به می ۲۰۰۸ با ۲.۴ درصد بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار