دموکرات‌های سنای آمریکا از معاون دونالد ترامپ خواستند تا دولت اکوادور را بابت حق پناهجویی که به موسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس اعطا کردند، تحت فشار قرار دهد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۸ کد خبر : 7255

مایک پنس

به گزارش راه مردم سناتور رابرت منندز، دموکرات ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و ۹ سناتور دموکرات دیگر در نامه‌ای به مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کردند آنها به شدت نگران حفاظت اکوادور ازجولیان آسانژ در سفارتخانه‌شان در لندن هستند.

مایک پنس چهارشنبه در بخشی از تور سه کشوری آمریکای لاتین وارد اکوادور شد و قرار است با لنین مورنو، رئیس‌جمهوری این کشور درباره تجارت و بحران در ونزوئلا بحث و رایزنی کند.

در نامه سناتورهای دموکرات آمریکا آمده است: کاملا طبیعی است که نگرانی‌های آمریکا با رئیس‌جمهوری اکوادور در میان گذاشته شود.

ویکی‌لیکس همچنان به تلاش‌هایش برای تضعیف روندهای دموکراتیک جهانی ادامه می‌دهد.

اکوادور سال ۲۰۱۲ به آسانژ پناهندگی داد تا مانع از استرداد او به سوئد بابت تحقیقات مرتبط با ادعاهای جنسی شود.

سوئد این پرونده را مختومه کرد اما آسانژ بابت نقض آزادی مشروط در انگلیس تحت پیگرد است.

او همچنین نگران احتمال درخواست استرداد آمریکا به دلیل افشای اسناد محرمانه وزارت خارجه آمریکا است.

در نامه این سناتورها آمده است: آسانژ و ویکی لیکس اطلاعات هک شده را منتشر کردند تا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نفوذ کنند و ویکی‌لیکس به تضعیف جهانی دموکراسی ادامه می‌دهد.

این سناتورها پیشتر با ابراز نگرانی به معاون دونالد ترامپ گفته بودند که چرا در تماس تلفنی چهارم ژوئن با مورنو مساله پناهجویی آسانژ مطرح نشده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار