رئیس پلیس پایتخت از توقیف محموله بزرگ پارچه، بلور و ماینر در عملیات ماموران پلیس خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۳:۴۷ کد خبر : 72459

به گزارش راه مردم، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای این طرح با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ چندی پیش از قصد سودجویان و قاچاقچیان برای ورود محموله‌های قاچاق از جنوب و غرب کشور به پایتخت با خبر شده و بررسی پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که قاچاقچیان قصد دارند مقادیر قابل توجهی پارچه کره‌ای، چینی و تایوانی و همچنین بلور و شیشه قاچاق را به کشور وارد کنند گفت: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه ماموران از زمان ورود این محموله‌ها به پایتخت باخبر شده و با هماهنگی مقام قضایی برای دستگیری و توقیف این محموله‌ها وارد عمل شد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در همین راستا ۲۰ دستگاه کامیون حامل پارچه قاچاق شناسایی و توقیف شد. همچنین ۵ کامیون حامل بلور و شیشه چینی در این عملیات کشف و ضبط شد.

رحیمی از ورود غیر مجاز دستگاه‌های ماینر که از آن برای تولید بیت کوین استفاده می‌شود خبر داد و گفت:‌ همچنین ماموران ۷۳۳ دستگاه ماینر را نیز کشف کردند.

وی ارزش اولیه اقلام مکشوفه را بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: اقلام کشف شده به گمرک تحویل داده شد.

وی در مورد دیگر کشفیات در این عملیات افزود: سه کامیون حامل لوازم جانبی موبایل نیز در این عملیات کشف و ضبط شد.

رحیمی با بیان اینکه چهار نفر در این پرونده به عنوان متهمان اصلی شناسایی و دستگیر شدند گفت: تحقیقات و بازجویی از این افراد ادامه دارد.

رحیمی با اشاره به آمار اقدامات پلیس در برخورد با قاچاق کالا گفت: در پنج ماهه امسال کشف پارچه‌های قاچاق ۸۲ درصد در مقایسه با سال قبل افزایش داشت. همچنین در مبلغ ریالی کشفیات کالای قاچاق نیز ۷۰ درصد افزایش داشتیم به طوری که از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه ۱۴۸ میلیارد تومان کالای قاچاق از سوی ماموران پلیس پایتخت کشف و ضبط شده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه اقدامات پلیس برای نظارت بر قاچاقچیان و برخورد با آنان ادامه خواهد داشت، افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با رصد این موارد حتما با قاچاقچیان و اخلالگران و افرادی که بخواهند با ورود کالای قاچاق به رونق تولید در کشور ضربه بزنند برخورد می‌کنیم چرا که پلیس یکی از اهداف خود را حمایت از رونق تولید و تولیدگران داخلی می‌داند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار