مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از فردا (۸ تیرماه) تا اواسط هفته آینده در نیمه شمالی کشور شاهد افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما خواهیم بود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ۱۳:۰۷ کد خبر : 7228

اکتبر 2017، رکورددار گرما شد

احد وظیفه درباره وضعیت آب‌وهوایی طی سه روز آینده گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود در همین مدت در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل و جنوب سمنان در بعضی ساعات با گردوخاک همراه خواهد بود.

وی افزود: در سه روز آینده در استان‌های خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. در این مدت به ویژه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شهر هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وظیفه درباره آب‌وهوای تهران نیز گفت: جمعه (۸ تیر) آسمان صاف و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه دما ۳۸ درجه و کمینه آن ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همین وضعیت در روز شنبه (۹ تیرماه) نیز ادامه دارد و بیشینه و کمینه هوا به ترتیب ۳۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار