راه مردم:زمزمه افزایش احتمالی نرخ بنزین، کاهش سهمیه سوختگیری از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر، رشد آلایندگی هوا ناشی از مصرف بنزین و بیماریها و دیگر تبعات اقتصادی، اجتماعی این روند و مجبور نمودن مردم به خرید و مصرف خودروهای مونتاژ چینی و … همه و هم چاره ای جز تسلیم شدن مسدولیت در برابر حقوق مصرف کنندگان و ایجاد بستری جهت ورود خودروهایی جدید از جمله هیبریدی نمی گذارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۹:۴۷ کد خبر : 71684

گزارش خبرنگار ما حاکیست بسیاری از مردم در گفت و گو های خود بر این نکته اذعان دارند که این روند در هدایت مردم به سمت خرید خودروهای وارداتی و مونتاژ از پیش تعیین شده دیگر به پایان رسیده و باید زمینه برای ورود خودروهای جدید کم مصرف و از جمله هیبریدی فراهم شود.

آقای رضا – م یکی از هم طنان با اشاره به اینکه در اکثر کشورهای جهان دولتمردان برای حفظ حقوق مردم و سرمایه های آنها زمینه را برای ورود خودروهای کم مصرف مهیا می کنند.
وی می افزاید: هم اکنون دولتهایی در کشور های همسایه از جمله گرجستان برای خرید و مصرف خودروهای هیبریدی سوبسید در خرید بنزین لحاظ می کنند و به همین دلیل ضمن کاهش مصرف بنزین، سلامتی مردم نیز تضمین می شود.
شهروند دیگرمان آقای خ – میرزایی نیز تعرفه های واردات خودرو به داخل کشور را بسیار سنگین می داند و می گوید همین تعرفه ها موجب تنبل شدن خودرو سازان و گرایش آنها به سمت واردات خودروهای چینی و مونتاژ در داخل شده است که این روند سد آنها را نیز به شدت افزایش می دهد.
چراکه هم خودرو وارد و به اصطلاح خودشان پس از مونتاژ به اسم تولید داخل به مردم می فروشند و هم دی این میان این مردم هستند که از همه طرف محاصره شده و ناگزیر از تن دادن به خودروهای مونتاژ داخل می شوند در حالیکه اگر به حقوق آنها توجه شود خواهیم دید که با برداشته شدن اجبار به هیچ عنوان تمایلی به خرید مونتاژ های چینی نخواهند داشت.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار