معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا از ایجاد فرصت مطالعاتی این دانشگاه برای دانشجویان دکتری در خارج از کشور خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۱ کد خبر : 7118

اخلاق علمی، شبکه نخبگانی

دکتر غلامحسین مجذوبی در توضیح این خبر اظهار کرد: یک دوره ۶ ماهه برای دانشجویان دکتری دانشگاه بوعلی‌سینا در نظر گرفته شده است تا در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور به تحقیق و تبادل اطلاعات بپردازند.

وی با بیان اینکه این طرح ویژه دانشجویانی است که به انتهای سال سوم نرسیده و قبل از اتمام ترم ششم قرار دارند، اضافه کرد: این دوره ۶ ماهه برگزار می‌شود اما دانشجویان تا ۹ ماه هم می‌توانند در کشور مقصد بمانند.

مجذوبی با اشاره به اینکه هزینه این طرح از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح تعاملات بین‌المللی بین دانشگاه‌ها و دانشجویان فراهم می‌شود و از آخرین دستاوردهای علمی یکدیگر برای تولیدات علمی مشترک آگاه شده و استفاده می‌کنند.

وی با اعلام اینکه دانشجویان مقطع دکتری تا پایان تیرماه فرصت اعلام آمادگی برای بهره‌مندی از این طرح مطالعاتی را دارند، ادامه داد: هیچ محدودیتی برای تعیین دانشگاه مقصد به جز کشور انگلستان که سال‌هاست تعاملات علمی خود را با ایران قطع کرده، وجود ندارد.

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا در پایان خاطرنشان کرد: اغلب دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی خواستار استفاده از این طرح مطالعاتی هستند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار