رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این‌که این صندوق تسهیلات برای خرید یا رهن محل استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌کند، گفت: جزیره کیش در حمل و نقل هوشمند پیشرو بوده و در حوزه نوآوری می‌تواند ویترینی برای کشور باشد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۴:۵۸ کد خبر : 71136

به گزارش راه مردم ، دکتر علی وحدت در آیین تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان منطقه آزاد کیش که امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به این که صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه‌های مختلف تسهیلات مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان را در اختیار آنها قرار می‌دهد، اظهار کرد: یک نیاز این شرکت‌ها بحث استقرار آنها یا در اختیار قرار دادن دفتری به عنوان محل کار یا کارگاه مورد نیاز آنهاست که در این خصوص زمینه استقرار شرکت‌ها را تسهیل کرده و تسهیلاتی برای خرید دفاتر، کارگاه یا رهن آنها فراهم کرده‌ایم.

وی افزود: طبیعتا حاکمیت سیاست‌هایی در این زمینه دارد از جمله آن که اگر شرکت‌ها در کنار هم باشند، اثربخشی بیشتری خواهند داشت یا چنان چه در نواحی نوآوری قرار گیرند، بافت شهری اصلاح خواهد شد. همچنین استقرار در پارک‌ها برای شرکت‌ها اولویت دارد که به منظور اعمال این سیاست‌ها موارد تشویقی در نظر گرفته‌ایم که البته شرکت‌ها مجبور به رعایت تمام این موارد نیستند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین با بیان این‌که برای نهادهای واسط همچون شتاب دهنده‌ها که زمینه فعالیت شرکت‌های کوچکتر را فراهم می‌کنند نیز تسهیلات رهن و توسعه مکان را در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: جزیره کیش در حوزه‌هایی همچون حمل و نقل ناوبری هوشمند پیشرو بوده و در حوزه نوآوری می‌تواند ویترینی برای کشور باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار